Kalıcı Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Kalıcı Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır ?

Kalıcı makyaj, yoğun çalışan, kendini her daim güzel hissetmek isteyen kadınların başvurduğu son dönemlerin en popüler makyaj trendidir. Özellikle kaş, göz ve dudaklara uygulanan kalıcı makyaj hayatınızı kolaylaştırır ve istediğiniz sonucu alabildiğiniz taktirde her daim güzel görünmenizi sağlar. Uykudan uyandığında bile canlı bir görünüme sahip olmak isteyen kadınlar, ruj tazelemek yerine her daim renkli dudaklarla gezmek isteyen kadınlar, yine her daim eyeliner ile gezmek ve göz şekillerini sabitlemek isteyen kadınlar son yıllarda kalıcı makyajı oldukça fazla kullanıyorlar. En çok kullanım alanı ise kaşlarda. Hem kadınlar hem erkekler seyrek olan kaşlarını daha gür ve şekilli göstermek amacıyla kalıcı makyaja başvuruyorlar. Kaşlar kıl tekniği ile boyanarak doğal kaş görünümü elde ediliyor.

Kalıcı makyajda dikkat etmeniz gereken şey tabi ki de yaptırdığınız yer. İğneyle derinize boya verileceği için derinizin buna tepki göstermesi çok normal olacaktır. Ancak kullanılan boya kalitesiz olursa ya da iğneler temiz olmazsa, hijyenik ortamda çalışılmazsa sizi uzun süreli problemler bekleyebilir. Bu yüzden mutlaka doktor kontrolünde yaptırmayı tercih edin.

Kalıcı makyajla dudaklarınızı en doğal rengine göre büyütmeniz de mümkün, kaşlarınıza istediğiniz şekli verebilmeniz de. Seçtiğiniz yerin önemi ise hijyen kadar istediğinize en yakın görünümü yapabilecek bir yer olması açısından da önemlidir. Daha sonra kaş renginizde bozulma, yeşile dönme, kaşlarınızda dökülme gibi problemlerle karşılaşmayacağınızdan emin olduğunuz bir yere yaptırın. İğne yoluyla boya yapılsa da uyuşturucu kremlerle ağrı hissetmiyorsunuz. Yaptıracağınız yerin bu konu da da hassas olmasına dikkat edin . Ve şunu unutmayın ki kalıcı olsa da bu makyajın ömrü en fazla iki sene oluyor.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder