Kalp Krizini Önleyen Besinler

2 oy, Ortalama : 5,00/5
Kalp Krizini Önleyen Besinler

Kalp krizinden kaynaklı ölümler yıldan yıla artmaktadır peki bu durum nasıl önlenebilir? Hangi besinler iyi gelir? Fazla tuz tüketmeyi bırakın. Tuzu azaltan kişilerde kalp krizi geçirme oranında azaldığı saptanmıştır. Kısa aralıklar ile tansiyon ölçümü yaptırın. Siyah çay içmek kalp krizini önler. Günlük yağ tüketiminizi azaltın. Günlük olarak 8 tane badem ya fındık yiyerek enerji depolayıp kalp sağlığınızı korumalısınız. Haftada beş gün mutlaka yarım saat tempolu bir yürüyüş yapın. Yumurta tüketimini hafta da en fazla iki kere olsun fazla protein alımı kolesterolü yükseltir. Günlük mutlaka domates tüketimi yapın.

Bir diş sarımsak ve soğan yemek de kalbe iyi gelen besinlerdendir. üzüm çekirdeği de kalbe iyi gelen besinler arasındadır. Haftanın bir günü posa alın bu besinler içinde ; nohut , mercimek, soya fasulyesi yerini alır.  Hafta iki kere mutlaka balık tüketin. omega -3 yönünden zengin olduğu için kan akışını düzenler. 2-4 kaşık fındık yağı tüketmek de kalp sağlığına iyi gelir. İki günde bir mutlaka sebze tüketmeye özen gösterin. Kötü kolesterolü azaltır ve kalp krizini önler.

Sigara ve alkolü bırakmanız gerekir damarların tıkanmasına dayalı kalp krizlerin günümüzde daha fazladır. Bu yüzden mutlaka sağlığınız için bunları bırakmanızda fayda vardır. Ceviz yağı tüketip kalp krizini önleyebilirsiniz. Besinler ile birlikte günlük temiz hava alıp egzersiz yapmak çok önemlidir. Biraz özen biraz da dikkatle kalp krizi ihtimalinizi azaltabilirsiniz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder