Karın Bölgesindeki Yağları Eritmenin Yolları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Karın Bölgesindeki Yağları Eritmenin Yolları

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte kilo verme derdinedüşen bayanlar özellikle karın bölgesindeki yağlardan şikayetçi olurlar.Ülkemizin dışında diğer ülkelere de bakıldığında hem erkek hem de bayanlardakiloların çoğu karın bölgesinde görülmektedir. Beslenme düzeninize dikkatederek ve düzenli egzersizlerle karın bölgesindeki yağlardan kurtulabilirsiniz.

Şekerli besinler ve içecekler, yağlı besinler, hamur işi, tatlılar,kızartmalar, hazır gıdalar uzak durulması gerekilen besinlerin başında gelir.Eğer karın bölgenizdeki yağları eritmek, kilo vermek ve fit bir görünümekavuşmak istiyorsanız; protein ağırlıklı beslenmeli ve lifli gıdaları tercihetmelisiniz. Protein ağırlıklı beslenme sizi uzun süre tok tutacağı içinsürekli açlık hissi yaşamanızı engelleyecektir. Ayrıca günlük su tüketimininyeterli olması da yağları eritmede etkilidir. Limonlu su, yeşil çay, sirkeli sugibi içecekler de yağ yakımını hızlandırmada ve kilo vermede yardımcıiçeceklerdir. Sabahları ılık suyla hazırlayıp içeceğiniz bu içecekler, yağyakımında yardımcı olacaktır. Yağsız süt içmeniz de hem sizi tok tutmaya hem deyağ yakımını hızlandırmaya yardım eder.

Dengeli beslenmenin yanı sıra düzenli egzersiz yapmak da kilo vermenizdeetkilidir. Hangi bölgedeki yağları eritmek istiyorsanız o bölgeyi çalıştıracakegzersizleri yapmalısınız. Karın bölgesindeki yağları eritmek için karınbölgesini çalıştıran egzersizlerin başında mekik gelir. Ayrıca spor olarakpilates, koşu ve yürüyüşün yanı sıra yüzme de yapılabilir. Üstelik yüzme tümkasları çalıştırdığı için genel olarak kilo vermenize, vücudunuzunşekillenmesine, kaslanmasına ve fit bir görünüm kazanmanıza yardım eder.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder