Kepek Nasıl Geçer ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Kepek Nasıl Geçer ?

Kepek, saç derisinin pul pul dökülmesiyle ortaya çıkar.Özellikle koyu renk kıyafetlerin üzerine beyaz beyaz döküldüğünde rahatsızedici bir görüntü ortaya çıkartır. Kepek probleminin ortaya çıkmasının bir çoknedeni vardır. Stresli bir hayat, vücuttaki su eksikliği, kuru ciltler,kullanılan saç şekillendirici ürünlerin zamanında temizlenmemesi ve egzama yadasedef rahatsızlığı kepek oluşumu nedenlerinden bazılarıdır. Bakım veuygulamalar ile kepek oluşumundan kurtulmak amacıyla uygulanabilecek bir çokyöntem vardır. 

Su tüketimine mutlaka özen gösterin. Vücudunuzu susuz bırakmayın. Haftada iki kere saçı yıkamak yeterlidir. Daha sık yıkamanız tavsiyeedilmez. Saçınızı mümkün olduğunca toplamayın. Böylece saç deriniz hava alır vekepek oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Elma sirkesi ve suyu eşit miktarda karıştırın. Saç diplerinizehazırladığınız bu karışım ile masaj yapın. Bir süre bekledikten sonradurulayın. Düzenli olarak uyguladığınız bu bakım ile zamanla kepek oluşumundankurtulursunuz.  

Duş öncesi tuz ile saç diplerinize masaj yapın. Bu peeling etkisiyle saçderiniz kepekten arınır. Daha sonra saçınızı durulayabilirsiniz.  Kepek önleyici şampuanların içeriğinde genellikle aspirin bulunur. İkiadet aspirini güzelce ezin ve normalde kullandığınız şampuanın içinekarıştırarak saçınıza uygulayın. Bir kaç dakika bekledikten sonradurulayabilirsiniz. 

Öncelikle saçlarınızı ıslatın. Bir avuç dolusu karbonatı alın ve saçdiplerinize masaj yaparak uygulayın. Saçınızı yıkayın ve güzelce kurutun.Saçınızı her yıkadığınızda bu uygulamayı gerçekleştirin. İlk uygulamalardaistediğiniz sonuçları elde edemeseniz de bir kaç uygulamadan sonra saçlarınızyumuşacık olacak ve kepekten arınacaktır. İki kaşık limon suyu ile saç derinize masaj yapın ve ardından durulayın.Haftada bir bu kürü uygulayarak kepeklerinizden kurtulabilirsiniz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder