Kıl Dönmesi Sebepleri ve Belirtileri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Kıl Dönmesi Sebepleri ve Belirtileri

Vücuttan kopan bir kılın daha sonra bir yol bularak deri altına girip orda iltihap kapması sonucu oluşan sağlık sorununa kıl dönmesi denir. Yapılan araştırmalar sonucunda kıl dönmesi durumunun sadece kılın kopması durumu ile değil ayrıca kılın ters yönde vücutta çıkması da gene kıl dönmesi olarak ortaya çıkar. 

Kuyruk sokumu denilen yerde kılların ortaya çıkması ve insan vücudundaki terlerin burada birikmesi sonucu kıl dönmesi olayı daha çok meydana gelir. 

Vücudu kıllarla çevrili olan kişilerin daha çok kıl dönmesi sorunu yaşandığı belirtilmiştir. Son yıllarda moda baya değişmiştir. Buda kıl dönmesi sorunun sebepleri arasında yerini alır. Eğer dar elbiseler giyiyorsanız buda kıl dönmesi sorunun yaşanmasına neden olur. 

Ayrıca kıl dönmesi bazı kişilerde genetik olarak ortaya çıkar. 

Kıl dönmesinin belirtileri arasında ise, 

Kıl dönmesi kuyruk kısmında meydana geldiğini belirtir. Kıl dönmesi ilk başta fark edilmesi çok zordur. Ayrıca kıl dönmesi ağrı sorununa da neden olmaz. Ama zamanla kist denilen şeyin büyümesi ile ağrı sorunu yaşanır. Buda kıl dönmesinin belirtileri arasında yerini alır. 

En güzel belirtisi ise kıl dönmesi olan yerde bir sivilce veya siyah nokta sorunu ortaya çıkmasıdır. Eğer bu iki şey varsa kıl dönmesi sorunundan şüphelenebilirsiniz. 

İltihap kıl dönmesinde meydana gelmişse bu durum iltihabın kokmasına, akmasına ve ayrıca rengin sarı olması gibi belirtileri verir. 

Kıl dönmesi meydana gelince zaten kaşıntı sorunu da diğer belirtiler arasında yerini alır. 


Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder