Kilo Vermeyi Engelleyen Beslenme Hataları Nelerdir?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Kilo Vermeyi Engelleyen Beslenme Hataları Nelerdir?

Fazla kilolarından kurtulmayı herkes ister. Ancak kilo vermek dışardan göründüğü kadar kolay bir iş değildir. Öncelikle azim ve sabır isteyen bir durumdur. Ancak tüm bunların dışında kilo vermek isteyen kişinin bu konuda bilgili olması gerekir. Kilo vermeyi kolaylaştırmak için doğru yöntemler ve doğru bir beslenme şekli uygulamak gerekir. Ancak çoğu kişi hızlı ve daha kolay kilo vermek adına yanlış yöntemler uygular. Bu yöntemler çoğu zaman kişiye artı kilo olarak yansır. Bu şekilde kilo vermek isteyen kişinin hem motivasyonu düşer hem de kendine olan inancı kaybolur.  

Dengeli ve sağlıklı beslenerek kilo vermek istiyorsanız beslenme programınıza devamlı olarak uymalısınız. Bu esnada asla öğün atlamamak gerekir. Uzmanlar gün içinde 3 ana öğün ve 3 ara öğün olmak üzere beslenmenin en sağlıklısı olduğunu belirtir. Siz de beslenme programınızı bu şekilde hazırlayın ve buna uyun. Öğün atlamak gibi bir hataya hiç bir zaman düşmeyin. Öğün atladığınızda mideniz aniden fazlasıyla acıktığını hisseder ve tükettiğiniz öğünde kendinizi kontrol etmeniz oldukça zorlaşır. Zaten bir öğünü atlamış olduğunuzu ve fazla yemeği hakettiğinizi düşünürsünüz. Oysaki sık sık ve az yemenin nedeni metabolizmayı sürekli faal halde tutmak ve kilo vermenize yardımcı olmasını sağlamaktır.  

Tek tip beslenmek, kilo verme aşamasında son derece sağlıksız bir uygulamadır. Unutmayın kilo vermek ve istediğiniz kiloda kalabilmek için uyguladığınız tüm yöntemleri alışkanlık haline getirmeli ve devam ettirmelisiniz. Vücudun tüm besinlere ihtiyacı vardır. Bu nedenle protein veya karbonhidrat ağırlıklı beslenerek kilo vermeye çalışmayın. Miktarını sınırlı tutmak şartıyla her türlü yiyecekten tüketin. 


Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder