Kırışıklık Giderici Öneriler

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Kırışıklık Giderici Öneriler

Cildimiz bazen stresin etkisiyle, bazen su tüketmememizinetkisiyle bazen de yaşlanmanın verdiği etkiyle deforme olabilir. Cildimizisağlıklı şekilde korumak, sıkı tutmak için öncelikle dengeli beslenmek ve bolsu tüketmek oldukça önemli adımlardan birisidir. Bu adımları, yaşlanmadanerkenden atarsak ileriye dönük cildimizin sağlıklı görünmesi, sıkı bir şekilalmasını sağlamış oluruz.

Eğer 30lu yaşlara geldiysek, cildimizde belirlibölgelerde kırışıklıklar varsa bunun için, kırışıklık giderici önerileri de sizlerlepaylaşmaktan mutluluk duyacağız. İlk olarak; sağlıklı beslenmedenbaşlayabiliriz. Bol sebze ve meyve tüketmek cildimizde kırışıklık giderici biretkiye sahip olmaktadır. İçerisinde antioksidan bulunan sebze ve meyveler,cildimizde olan lekeler ve hasarlarla savaşarak onların düzelmesine yardımcıolurken, cildin daha sıkı ve canlı görünmesine de katkıda bulunur.

Soyatüketmek de cildin genç kalmasına, sıkı olmasına yardımcı olmaktadır. Rutinolarak tükettiğiniz soya filizlerini, cildinizin sağlıklı ve canlı olması içinde tüketmeye devam etmeniz gerekmektedir. Doğal bir kürle de kırışıklarıazaltmak mümkündür. Bu kür için malzemeler; 1 yumurta sarısı, 1 kaşık bal, 1çorba kaşığı zeytinyağını karıştırmalısınız. Bu karışımı kırışıklık olanbölgelere parmak uçlarıyla uygulayıp 15 dakika boyunca mimik kullanmadanbeklemeniz gerekmektedir. Daha sonra durulayarak bu işlemi 4,5 hafta süresincehaftada 2 kez uygulamanız sizlere sağlıklı sonuçlar verecektir. Bubahsettiğimiz önerileri siz de basitçe uygulayabilir, zamanla hem beslenmenizehem su tüketiminize dikkat ederek cildinizin daha sıkı ve canlı görünmesinisağlayabilirsiniz. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder