Kırışıklıklar İçin Maske Tarifi

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Kırışıklıklar İçin Maske Tarifi

Özellikle kadınlar için cilt bakımı olmazsa olmazdır. Genelde belirli bir yaştan sonra artan kırışıklıklar yüzünden bakım yapmak şart olur. Bunun için illa çok paralar harcamanıza gerek yoktur.

Evde bulunan malzemeleri kullanarak hazırlayabileceğiniz birçok maske bulunur. Bu maskelerin düzenli kullanımıyla beraber kırışıklıklarınızı azaltabilir, yeni oluşacakları da önleyebilirsiniz.

Hemen bir maske tarifi vermeye başlayalım.

Normal ve biraz kuru ciltler için

  • 1 yumurta sarısı,
  • 1 çorba kaşığı zeytinyağı
  • 1 çorba kaşığı balı karıştırın.

Bu maskeyi cildinize güzelce yedirin ve kurumasını bekleyin. Daha sonra bir kat daha sürün. Bu da kuruyunca 3. Katı uygulayın. Yaklaşık 25 dk kadar beklettikten sonra da ılık suyla yıkayın. Bu maskeyi 1-1.5 ay süreyle haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz.

Bir diğer maske ise yulaf ezmesi maskesidir

Bunun için 2 çorba kaşığı yulaf ezmesini 4 çorba kaşığı süt ile karıştırın. 10-15 dk yüzünüzde beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.

Yine kuru ciltlere özel bir maskeyle devam edelim.

2 tatlı kaşığı bal ile 2 çorba kaşığı yulaf ezmesini karıştırın. 1 çorba kaşığı çayı 1 çorba kaşığı gazsız maden suyu ile karıştırın. Daha sonra da 2 tatlı kaşığı havuç suyu ekleyin. 10-15 dakika kadar buharda pişirin. Bu maskeyi yüzünüze uygulayın ve üstünü kağıt havlu ile örtün. 15- 20 dk beklettikten sonra yine ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Bir başka maskemiz için de gerekli malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı buğday unu
  • 1 yumurta
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • süt
  • 1 tatlı kaşığı soya unu ve yine 1 tatlı kaşığı tereyağı

Hazırlanışında ise yumurtayı iyice çırpın ve buğday ununu ekleyin. Daha sonra bunu bir tepsi ya da folyoya döküp kurutun. Kuruduktan sonra elinizle ovuşturup ufalayın. Bu karışımı serin ve kuru bir yerde bekletin. Maskeyi uygulayacağınızda ise içine tereyağı, bal ve sütü ekleyip karıştırın. Bu maskeyi haftada 2 kez göz çevresi hariç cildinize uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra da yüzünüzü ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder