Kırmızı Ruj Kullanmanın Püf Noktaları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Kırmızı Ruj Kullanmanın Püf Noktaları

Makyaj modasının en ilgi çekici ve iddialı rengi olan kırmızı ruju nasıl sürmeniz gerektiğini biliyor musunuz? 
Dudakları belirginleştiren en çekici renk şüphesiz ki kırmızıdır. Kırmızı ruj dudaklarımızdaki kusurları belli eden bir renktir. Aynı zamanda da sürülmesi en zor olan koyu ruj renklerinden biri olan kırmızı ruju uygulamadan önce bilmeniz gerekenler: 

1. Pürüzsüz Dudaklara Sahip Olun! 
Kırmızı ruju uygulamadan önce dudaklarınızı ölü derilerden arındırmak için uygun bir nemlendirici sürerek dudak peelingi yapın. Mat ve kurumuş dudaklarda yalnızca kırmızı değil tüm koyu ruj renkleri kötü bir görüntüye neden olur. 

2. Dudaklarınıza İnce Bir Tabaka Halinde Fondöten Uygulayın! 
Kırmızı ruj uygulamasına geçmeden önce peeling yaptığınız dudaklarınıza ince bir tabaka halinde fondöten sürün, kurumasını bekleyin. Kuruduğu zaman pudra ile sabitleyin. Bu durum kırmızı rujun daha kalıcı ve canlı olmasını sağlar. 

3. Dudak Kalemi Kullanın! 
Dudaklarınızın çevresini ruj renginize benzer bir renkle çevreleyin, dudaklarınızı da hafifçe boyayın. 

4. Ruj Fırçası Kullanın! 
Ruju önce dudaklarınızın ortasına sürün ve mutlaka ruj fırçası kullanın. Böylece fazla ya da az ruj sürme durumunu ortadan kalkmış olur. Daha sonra ruju dudaklarınızın kenarlarına uygulayın. Fazlasını da peçete ile alın. İkinci kat ruju uyguladığınızda daha temiz ve canlı bir görünüm elde edeceksiniz. 

Kırmızı ruju uygularken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise dudak yapınızdır. Buna göre dudaklarınız: 
* Dudaklarınız İnce İse: Kırmızının parlak tonları dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlayacaktır. 
* Dudaklarınız Çok Dolgun İse: Tam kırmızı bir renk rengine kahverengiye çalan kırmızı tonları ya da bordo kırmızı tonları kullanmanız daha uygun olacaktır. Parlak kırmızı renkler dudaklarınızı daha da dolgun göstereceğinden kötü bir görünüme neden olur. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder