Kırmızı Ruj Sürmenin Püf Noktaları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Kırmızı Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Makyajda dudakların vazgeçilmezidir rujlar. Daha dolgun gösteren dudaklar için uygun ruj sürme teknikleri kullanabilirsiniz.Yada şeklini net ortaya koymak için farklı teknikler uygulayabilirsiniz. Birden fazla makyaj alanı vardır. Abiye makyajı,düğün makyajı, nişan makyajı yada günlük natural makyajda yapılan tarza göre ruj uygulanmaktadır. Natural makyaj isteyen kadınların tercih ettiği tonlar toprak yada pastel tonlar olmaktadır. Şeftalinin yumuşak tonları ve pembenin masum tonları bu kadınlar tarafından tercih edilmektedir.
Abiye yada özel bir davet makyajı isteyenlerin de en radikal tercihi mutlaka kırmızı ruj rengi olmaktadır.


Kırmızı, tutkunun ve seksiliğin rengidir. Daima çarpıcı ve dikkat çekicidir. Doğru yapılan bir kırmızı ruj makyajı, tüm şıklığınızın tamamlayıcısı ve odak noktası olabilmektedir. Kırmızı ruju kullanmak hem cesaret hem de taşıma ruhu gerektirir. Eğer bu öz güvene sahipiseniz, kırmızı ruju sürme adına dikkat etmeniz gereken püf noktaları vardır.Bu püf noktaları daha profesyonel bir makyaja sahip olmanızı sağlar. Bunun için:
- Kırmızı ruju sürmeden önce dişlerinizi iyice fırçalayınız. Temiz ve beyaz dişler kırmızının çarpıcılığını arttırır.
- Dudak çevresini uygun kapatıcılarla kapatıp lekeler ve pürüzlerin görünümünü yok etmeniz şart. Çünkü yüzünüze bakıldığında dudaklarınız belirgin ve net görünmelidir.
- Kullanacağınız kırmızının tonuna karar vermeniz gerekir. Çok dikkat çekici olduğundan tonunun da cildinize uygun olması gerekir.
- Mat bir kırmızı ruj tercih edip üstüne parlatıcı uygulayarak net bir görüntü elde edebilir. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder