Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

Mevsim geçişlerin de özellikle sonbahar ve kış ayların da cilt kurumakta ve vitamin eksikliği yaşamaktadır kışın cildin ilgiye ihtiyacı vardır, ciltte ki pullanma, kuruma, cilt çatlakların oluşması gibi nedenler oluştuğun da hemen cildinizin beslenmeye ihtiyacı vardır unutmayın. Yapmanız gereken bitkisel yağlar ve maskelerle kışın cildinize bakım yapmak olsun. yapılması gerekenler şunlardır:

ZEYTİN YAĞI: zeytin yağının mükemmel yararları vardır kırışıklar, ciltteki lekeler, siyah noktalar, ciltteki pullanma kurumaya karşı da yaraları saymak ile bitmez yapmanız gereken gece yatmadan bir saat önce bir tatlı kaşığı kadar doğal zeytinyağının parmak uçlarını ile yüzünüze uygulamak olsun masaj yaparak zeytinyağının cilde nüfus etmesini sağlayın. Zeytinyağımı uyguladıktan sonra yıkamanıza gerek yok sabaha kadar cildinizde kalsın cildinizi besleyecektir. Bir hafta boyunca düzenli her gece uygulayın bu zeytin yağını yüzünüze.

Bal ve limon suyu, bu ikili her türlü cilt sorununa iyi gelir, yapmanız gereken bir tatlı kaşığı bal ve bir çay kaşığı limon suyunu çay tabağı altlığında iyice karışımını sağlayıp ardında cildinize uygulamak olsun 30 dakika kadar cildiniz de bekletin ardında ılık su ile yıkayın bu karışımım bir hafta boyunca her gün yapın. Cildiniz de ki kuruluk geçecek yumuşacık bir cilde kavuşacaksınız ayrıca siyah noktalara ve kırışıklara da iyi gelir.

Muz maskesi, kış ayların da olmasa olmazı olan muz maskesi cildi besler doğal bir güzellik verir.Yapmanız gereken bir adet muzu iyice ezip püre haline getirmek olsun içine bir çay kaşığı zeytinyağı ilave edip yüzünüze maske şeklinde uygulamak olsun 20-25 dakika kadar bekletip ılık su ile maskeyi çıkartın ve bu maskeyi haftada 2 defa ve 6 uygulama kadar yapın cildinizi besleyecek ve doğal bir rengin almasını sağlayacaktır. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder