Kıvırcık Saçlar İçin Doğal Bakım Maskesi

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Kıvırcık Saçlar İçin Doğal Bakım Maskesi

Biliyoruz ki hepimizin gözünü en çok korkutan kıvırcık saça sahip olmaktır. Ancak bu bütün ön yargıların aksine kıvırcık saç doğru ürünler ile doğru bakım yapıldığında istenilen sonucu elde etmenizi sağlayacaktır. Her ne kadar düz saçın kıvırcık saçtan daha kolay yıprandığı ve daha hassas olduğu düşünülse de aslında şeklinin ve buklelerinin zarar görmemesi için daha çok çaba ister. Bir tarak ile bile zarar görüp yıpranabilen kıvırcık saçlar için özel bir bakım gerekmektedir. Bu bakımı yaparken de kesinlikle kaliteli ve doğal ürünler tercih edilmelidir.

Saç için her zaman doğal ürünler kullanmaya gayret göstermekteyiz. Ancak kıvırcık ve kabarık saçlarda yatıştırılması adına yetersiz kalabilir. Bu sebeple doğru ürünü doğru sıklıkla kullanmalıyız. Ve her ne kullanırsak düzenli kullanım sonucunda etkisini göstereceğini unutmamalıyız.

Badem yağı özellikle kıvırcık saçlı kişilerde köklerin fazla kuruluğuna engel olarak yeterli uzamayı da sağlar. Aynı zamanda saç uçlarına da kullanıldığında yumuşaklık verir, yağlı his bırakmaz ve tülerikliği en aza indirir. Bu sebeple banyodan sonra az miktarda badem yağını saçınızın diplerine ve uçlarına iyice dağıtıp çok yararlı bir maske yapmış olursunuz. Badem yağına ek olarak içine badem yağı miktarınca zeytin yağı ekleyerek de saçlarınızın güçlenmesine de destek verebilirsiniz. Ayrıca zeytin yağının saç gürleştirme etkisi vardır.

Özellikle banyodan sonra ve özellikle de en çok kıvırcık saçlı kişilerin yaşadığı bir sorun olan saç kuruluğuna vazelin ile çare bulabilirsiniz. Saç diplerine vazelin sürerek kuruluk karşıtı bir maske oluşturabilirsiniz. Ayrıca saç uçlarına da eliniz ile şekil vererek doğal görünümlü bukleler oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda saçlarınız vazelin ile parlak bir görünüme kavuşur.

Saçınızı yıkarken süt ile bakım yapmanız da mümkün. Yıkama işlemi bittikten sonra sütü saçınızın her yerine iyice uygulayıp on dakika kadar bekletip durulayın. Adeta saç kremi etkisi verecektir. Saçlara yumuşaklık verir. Ve bu kalın telli kıvırcık saçlı kişiler için oldukça pratik ve denemeye değer bir maske olacaktır. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder