Kız Çocuğu İçin Örgü Etek Modelleri

2 oy, Ortalama : 3,50/5
Kız Çocuğu İçin Örgü Etek Modelleri

İlk modelimiz eteğin bel kısmını saran, uçlarına doğruda katlı bir şekilde dantellerin üst üste eklenerek oluşturulmasıdır. başka bir model ise eteğin kalın pileler ile oluşturulmasıdır. Bu modelde etek ucunun rengi farklı yaparak bel kısımına ise kurdele geçirebilirsiniz.

Çok tatlı olan başka bir model ise eteğinin dalgalı pileler ile yapılarak uçlarına minik minik ponponlar eklenmesi ile yapılabilir. Eteğe çiçekler düğmeler ekleyebilirsiniz.Süslü kızlarınıza yelpaze etek modelini de yapabilirsiniz.

Genelde etekler dantel şeklinde örülmekte renk ve bir araya getiriliş açısından farklılaşmaktadır. Etekleri bir elbise modeline de çevirebilirsiniz. Bir diğer model fırfırlı etek bu etekler kız çocuklarının çok hoşuna gitmektedir.

Diğer modelimiz bahçıvan tarzındaki etekler bu modeli pileli bir şekilde oluşturup çıtçıtlı askı ekleyerek gömlekle kombinini yapabilirsiniz. Bu etek modeline birde yelek ekleyerek çok değişik bir görünüm elde edilmesini sağlayabilirsiniz.

Eteği tamamen fırfır ile de oluşturabilirsiniz bel ayarlaması için dikim esnasında örülen kumaşın ipini geçirmek için pay bırakmayı da unutmayın. Eteği bileklere kadar uzatabilirsiniz fakat bu modelde kalın ip kullanmanız yanlış olacaktır o yüzden daha ince ipler tercih ederek file şeklinde örün ve altına astar geçirin.

Yada baktığınız modellerden hiç birini örmek için vaktinizin olmadığını düşünüyorsanız dümdüz bir etek örün sadece düz yada ters olarak istediğiniz boyda bitirin ve eteği güzelleştirmeyi sağlayacak detaylar ekleyin bu detaylar değişik düğmeler olabilir.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder