Kızıl Saçlılara Özel Makyaj Önerileri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Kızıl Saçlılara Özel Makyaj Önerileri

Saç rengi, makyaj yaparken dikkate alınması gereken bir durumdur. Çünkü her saç rengi ile uyumlu olmayan bazı renkler vardır. Eğer makyaj yaparken ten renginizin yanı sıra saç renginizle de uyum sağlayan renkleri stilleri tercih ederseniz, şaşılacak derecede değişebilirsiniz. Bunun yanı sıra uyumsuz renkler kullanırsanız, güzelleşeceğim derken çok itici bir görüntü ortaya çıkarabilirsiniz. Yani kısacası makyaj hilelerinden sonuna kadar faydalanmalısınız ki, güzelliğiniz boşa gitmesin. Şimdi, kızıl saçlılara özel makyaj önerileri vereceğiz. Sizlerde makalemizden faydalanarak kızıl saçlarınızla uyumlu, mükemmel bir makyaj yapabilirsiniz. 

-Saçlarınız koyu kızıl ise, siyah tonlarında seyreden tüm makyajlar size uygundur diyebiliriz. Özellikle de eyeliner ile gözler ön plana çıkartan makyaj stilleri, saç renginiz için biçilmiş kaftandır. Fakat burada özen göstermeniz gereken nokta ruj renginizdir. Eğer gündüz makyajı yapıyorsanız, parlatıcılardan ve ten rengi mat rujlardan yardım alabilirsiniz. Ancak gece makyajı için önerimiz kesinlikle kırmızı ruj olacaktır. 

-Göz kalemi yada far seçerken hangi renk üzerinde karar vereceğinizi bilmiyorsanız, metalik gümüş tonlarını kullanabilirsiniz. Fakat kızıl saçlar ile sonsuz uyum içerisinde olan haki yeşil, kahverengi ve bordoyu mutlaka denemelisiniz. Burada önemli olan sadece saç renginize değil, kıyafetinize de yakışması olacağı için seçiminizi ona göre belirlemelisiniz. 

-Kızıl saç rengi ile uyumlu makyaj yapmak istiyorsanız seçeceğiniz allığın yüzünüzü karartmamasına da özen göstermelisiniz. Çünkü dikkat ederseniz kızıl saç rengi, en çok beyaz tenli hanımlara yakışmaktadır. 


Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder