Kolay Eyeliner Nasıl Çekilir ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Kolay Eyeliner Nasıl Çekilir ?

Kolay Eyeliner Nasıl Uygulanır?

Makyaj yaptırmayı sevmeyen kadın yoktur. Tam teşekkürlü olmasa bile dışarı çıkmadan önce kimi ya bir ruj sürüp dışarı çıkar, kimi bir rimel, kimi ise eyeliner sürüp çıkar.

Bazısı kontürüne kadar yapmaktadır. Fakat makyaj uygulamaları arasında en çok uygulananı ve bağımlılık yapanı istinasız eyelinerdir.

Eyeliner uygulandığında gözlerimizi olduğundan daha güzel, daha çekik yada daha küçük görebiliriz. Fakat herkes eyeliner çekemez yada çeken de her gün aynı eyelineri çekemez.

Cümle kalıp olarak aynı gelebilir ama değil. Çok iyi eyeliner uygulayan biri bile her gün aynı kuyruk boyunu, aynı kalınlığı tutturamayabilir.

Bu sebepten bu zor bir uygulamadır. Bilen için sıkıntı yok. Fakat bilmeyen için sıkıntı büyük. Bilen bile beceremiyor ben nasıl yapabilirim diye?

Bu yüzden fazla kafa yormaya gerek yoktur. Eyeliner sürmenin birden fazla uygulama yöntemi vardır.

  • Tatlı kaşığı ile likit çekme: Öncelikle tatlı kaşığının iç kısmı gözü kapatacak şekilde göz kapağına koyun, daha sonradan düz bir çizgi çizin. Kaşığı kaldırdıktan sonra çizginin üstünü çizerek pratik eyeliner uygulayabilirsiniz. Aynı işlemi diğer göze de yaptıktan sonra işlem tamamdır.
  • Hazır eyeliner aparatları ile eyeliner çekme: Hazır olarak satılan aparatı göz kapağınıza koyup içini boyayın. Ve likitiniz hazır. Aparatınız yok ise sert bir plastikten istediğiniz şekli kesip aparat yapabilirsiniz. Kola şişesini bu konuda değerlendirebilirsiniz.
  • Kendiniz eyeliner sürmeye başlayacaksınız. Öncelikle kuyruğu çizin, kuyruğun dibinden göz kapağının yarısına kadar düz bir doğru ile incelterek ilerleyin. Daha sonradan çizmiş olduğunuz eyelinerin aynısını diğer göze de uygulayın. İşte bu şekilde de eyeliner uygulayabilir ve istediğiniz moda ulaşabilirsiniz. Sadece 3. maddede dikkat edilecek husus şudur ya fırça uçlu ,ya keçe ince başlı yada jel likit ile uygulayınız. Hem rahat hem de pratik.
Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder