Kötü Giden İlişkiyi Kurtarma Yolları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Kötü Giden İlişkiyi Kurtarma Yolları

Bazen yaşanan hayat, iş, aile, sorunlar derken kendimizi ve ilişkimize zaman ayıramaz hale gelebiliyoruz.

Çok güzel bir ilişkiyle, büyük bir aşkla başladığımız bu yolda bu dış etkenlerin bizi ayırmasına engel olmalıyız.

İlişkimizin monotonluğa girmesi ya da kriz yaşaması olasıdır ama bunu beraberce aşabiliriz önemli olan çabalamak, ortada ayrılmayı veya uzak kalmayı gerektirecek bir sebep olmadığı sürece ilişkimizi kurtarabiliriz..

Öncelikle beraberce başladığımız bu yolculukta birbirimizi unutmamız gerekiyor.

En baştaki o heyecan, özen, önem devam etmeli, kıymet bilinmeli, değer verilmelidir. Sevdiği şeyleri yapabilirsiniz.

Bu bir yemek olabilir, ya da bir çiçek, uzun zamandır hayalini kurduğu bir eşya, baş başa bir yemek ya da bir aşk filmi.

Sarılın, sarılmak huzur ve güven vermenin yaraları sarmanın, güç vermenin en güzel yoludur.

Çünkü insanlar her zaman korunmak ister ki özellikle kadınlar bu konuda çok hassastırlar.

Konuşun, derdini dinleyin ya da siz anlatın sanmıyorum ki karşıdaki size âşık olan size hayatını adayan bir insan sizi umursamayacak ya da konuşmanızdan sıkılacak.

Anlatın, gününüzü anlatın, plan yapın.

Eleştirmeyin, anlamaya çalışın, anlatmaya çalışın, empati kurun. Daha çok birlikte olun, beraber sadece iki kişilik yaşayın, gezin, dolaşın.

Sevdiğiniz veya sevmekten zevk aldığınız yeni şeyler keşfedin.

Tabi ki de birbirinizin özgürlüğünü de kısıtlamayın. Saygıyı koruyun yeter. Sevin, daha çok sevin, seviyorum demekten kaçmayın, yorulmayın, daha çok daha çok deyin.

Tatile çıkın, birbirinize daha çok vakit ayırın, günde daha çok zaman ayırın veya “ özledim” diye mesaj atın. Birbirinizi olduğu gibi kabul edin, değiştirmeyin, değişmeyin.

Tartışabilirsiniz, bu çok doğal ama önemli olan kırmamak dökmemek, zarar vermemek ruhen ve bedenen. Uzatmamak önemli olan, kabullendirmeye çalışmamak ortak payda da buluşmak.

Destekleyin, yeni bir işe başlayacaksa ya da spora başlayacaksa, zayıflamak istiyorsa ya da başka bir şey. Desteğinizi esirgemeyin ki daha güçlü olsunlar. Başarısız bile olsa yanında olacağını bilsinler.

Bazen “haklısın” diyebilmeyi bilin. Unutmayın her insan hata yapabilir, herkes yanılabilir, kimse mükemmel değil, hiç kimseden ve kendinizden mükemmel olmayı beklemeyin.

Güzel anlarınızı hatırlayın ve yaşayın.

Sevmek, sevilmek çok güzel şey. Ayrılmanız gerekmedikçe ayrılmayın, sevin, sayın, mutlu olun!

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder