Kuşkonmazın Faydaları Nelerdir ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Kuşkonmazın Faydaları Nelerdir ?

Dünyanın hemen hemen her yerinde bulabileceğiniz bu besin içinde zengin miktarda lif barındırır. Aynı zamanda kuşkonmazın içinde selenyum, çinko, demir, sodyum, kalsiyum, magnezyum, demir gibi mineraller barındırır. Aynı zamanda bir çok vitamini barındırır ; C vitamini, K vitamini, A vitamini , B6  vitamini vardır.

Kuşkonmazın sağlığımız için faydaları ; kalp sağlığı için gerekli olan besinlerden biridir. Günde iç kez bal ve kuşkonmazı karıştırıp içtiğinizde zayıf olan kalbi güçlendirmeye yardımcı olur.

Potasyum yönünden zengin olduğu için doğal bir idrar söktürücüdür. Adet öncesi şişkinlikleri de azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca gün içindeki yorgunluğunuzu almaya yardımcı olur.

Mineraller açısından zengin olduğu içinde kalın bağırsak problemi yaşayanlara çok faydalıdır. Ayrıca vücutta zararlı maddeleri de atmaya yardımcı olur. Sağlıklı bir şekilde folat alımı çok önemlidir. Doğum kusurları ile de savaşır.

 Kuşkonmazın sayabileceğimiz diğer faydaları da şu şekildedir ; kuşkonmazın suyunun alkali yüksek olduğu için kas dokularını temizler. Böbrek taşlarının da erimesine yardımcı olur. İyi bir antioksidan olduğu için kanser ve katarakt gibi göz hastalıklarına iyi gelir. Süt üretimine yardımcı olduğu için emziren annelerin tüketmeleri tavsiye edilir. lif açısından zengin olduğu için ince ve kalın bağırsak hastalıklarına iyi gelir. Sağlık açısından mucize bir besindir son zamanlarda akciğer kanserine karşı da korumacı görevi yapar. Ve en önemlisi de idrar yolu enfeksiyonuna karşı çok iyi gelir. Sağlıklı bir yaşam için bu besinlere hayatınızda yer vermeye özen gösterin.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder