Kusursuz Cilde Sahip Olmanın Yolları

1 oy, Ortalama : 5,00/5
Kusursuz Cilde Sahip Olmanın Yolları

Cildimiz bizim en güzel kıyafetimizdir, bu değerli kıyafetimizi bizi en güzel temsil etmesi için beslenmeye, cilt temizliğin ve sıvı tüketimine dikkat etmemiz lazım. Sağlıklı ve sorunsuz bir cilde sahip olmak için yapılması gerekir,

1:Sıvı tüketimi gün de en 2.5 litre su tüketin su tüketimi ciltteki kırışıklık, sivilce, lekelere, ciltte ki yağ dengesinin düzene girmesini sağlar. Bolca sıvı tüketin gece yatmadan önce ve sabah aç karınla su için.

2:Meyve sağlıklı için ve cilt için bolca tüketilmesi için, özellikle elma tüketin günde aç karınla bir adet elma tüketin ayrıca çilek, kiraz, mandalina, portakal, kayısı, karpuz, kavun ve şeftalinin cilt için mükemmel sonuç verir. sağlıklı bir cilt ve güzel bir cilde sahip olmanızı sağlar.

3:Balık, için de ki yararlı yağlar ile kusursuz bir cilde sahip olmanızı sağlar, balığın için de ki yağlar, kırışıklar, cilt lekeri, sivilce ve yağ dengesini normal düzel de olmasını sağlar.

4:Sebze, yeşil yapraklı sebzeler başta olmak üzere bolca sebze tüketin sebze cilt üzerin de besleyici, yağ dengesi korucu ve ciltte oluşan sivilceleri önler cildin doğal rengini almasını sağlar.

5:Bitkisel yağlarla cildinize masaj yapın haftada 2 defa yapmanız yeterli olacaktır, zeytinyağı, badem yağı,argan yağı,gül yağı gibi yağlarla duş aldıktan sonra bir tatlı kaşığı bu yağlardan biriyle yüzünüze masaj yapın kırışıklar başta olmak üzere bir çok cilt sorununa iyi gelir.

6:Gül suyu ve limon suyu ile cildiniz de ki makyajı, teri, oluşabilecek sivilceleri önlemek için haftada bir defa limon suyu ve ya gül suyu ile bir parça pamuk yardımıyla cildinizi temizleyin. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder