Kusursuz Güzelliğe Kavuşmanın Sırları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Kusursuz Güzelliğe Kavuşmanın Sırları

İnsanların ve özellikle bayanların en büyük takıntıları daha güzel görünmektir. Ancak güzellik sadece giyimle ya da cilt ile bağlantılı değildir. El bakımı, cilt bakımı, bedenimize uyan giyim tarzı, diş sağlığı ve saç bakımının oluşturduğu bir bütündür güzellik. Gelin hep birlikte daha güzel olmak için minik ama etkili sırları konuşalım.

Öncelikle ışıl ışıl ve pamuk gibi bir cilde nasıl sahip oluruz ona bakalım. Cilt için en iyi şey doğal ürünlerdir, bunların da başında meyveler gelir. Meyveler arasından üzüm en iyi antioksidandır. Üzüm ile yapacağınız maskeler hem cildinizi besleyip nemlendirecek hem de genç bir görünüm kazandıracaktır. Ayrıca cildinizin temiz olmasına özen göstermeli ve sizin için doğru olan temizlik ürünlerini kullanmalısınız.

Güzelliğimiz için en özen göstermemiz gereken yerlerden biride saçlarımızdır. Bu konuda en iyi ürün shea yağıdır. Saçlarınızı nemlendirirken aynı zamanda ışıldamasını sağlayacak ve yıpranmış görüntülere son verecektir. Ancak saçımızın temel ihtiyacı kendi yağıdır. Bu yüzden saçlarımızı sık sık yıkamamalı ve doğru şampuanlar seçmeliyiz.

Güzelliğimizi kapatan göz altı morluklarına değinelim biraz. Eski zamanlardan beri en çok kullanılan yöntem patatestir. Patates dilimlerini koyarak bu morluklardan kurtulmak mümkündür.

Bazen olduğundan daha şişkin görünebiliriz. Elbette buna da bir çare var; maden suyu. Soğuk haldeki maden suyu ile yüzünüzü yıkarak bu şişkinlikten rahatça ve hızlıca kurtulabilirsiniz.

Gelelim dudaklara. Zeytinyağı hem doğal bir ürün olup hem de dudaklara sağlık verecektir.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder