Lekeli Ciltler İçin Makyaj Önerileri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Lekeli Ciltler İçin Makyaj Önerileri

Hepimiz makyajı kusurlarımızı kapatması ve cildimizi daha pürüzsüz göstermesi için yapıyoruz. Ancak kimi zaman cildimiz öyle bir hal alıyor ki makyajın sınırlarını zorlamaya çalışıyoruz. Ancak unutmamalıyız ki makyaj yapmak, makyajı doğru yapmak ve doğru ürünleri tercih etmek kadar makyajımızı doğru temizlemek de bu noktada büyük önem taşıyor. Çünkü kirli bir cilt üzerinde makyaj istenilen sonucu vermez.

Öncelikle yüzümüzde fazla leke varsa cildimizde hiçbir alerjik reaksiyon göstermeyecek ve cilt rengimize uygun kapatıcıyı tercih etmeliyiz. Kapatıcıyı tamamen yüzümüze dağıtmadan önce özellikle lekelerin en çok bulunduğu bölgeye nokta nokta uygulayın ve bekleyin. Biraz katılaşan kapatıcı bölgesi de dahil bütün cildinize kapatıcıyı uygulayın. Böylece lekeleriniz daha az görünür hatta zaten çok dikkat çekmiyorsa makyaj ile hiç görünmeyen bir hale dönüşecektir. Ve sonra kalan makyajınıza devam edebilirsiniz.

Eğer lekeleriniz cildinizde kızarıklık ya da çil tarzında ton farkından oluşuyorsa fondötenden sonra pudra ile de destekleyip lekelerinizi silmeniz mümkün. Cildiniz de ciddi manada lekeniz varsa göz altı likiti aydınlatıcısı ile bunları kapatabilmeniz de olağan.

Ancak lekeleriniz ileri boyuttaysa makyaj ile kapatmaya çalışmadan önce doğal yöntemlere başvurmayı unutmayın. Ve bu lekelerin oluşmaması makyaj ile birbirine karışmaması adına her hangi bir şey uygulamadan önce saf soğuk sütü yüzünüze krem sürer gibi sürün. Bu sayede gözenekleriniz kapanacak ve kir ile dolmayacak. cildinize beyaz bir astar etkisi verecektir. Kuruduğunda hafif sertleşecek sivilce ve yağ noktalarının cildinizde dağılmasını önlemiş olacaktır. Sütü cildinize uyguladıktan sonra hiçbir durulama yapmadan makyajınızı üzerine uygulayın. Hem böylelikle makyaj yüzünüze direkt olarak temas etmeyecek süt arada kalkan olacak, hem de makyajın yüzünüz de kalıntı bırakarak tekrardan olası bir leke oluşumunu önlemiş olacaksınız. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder