Limonlu Peeling Tarifi

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Limonlu Peeling Tarifi

Limon, içerdiği C vitamini sayesinde sadece cildin değil bütün vücudun en büyük dostudur. Limon bütün hastalığın tedavisinde kullanılmakla birlikte özellikle, cilt bakımı, tırnak bakımı ve vücut temizliğinde kullanılan önemli bir yardımcı maddedir.

Limon, birçok peeling yapımının en önemli ham maddesi olmakla birlikte limonla oluşturulan peelingler, kullanılan bölgeye ve rahatsızlığa göre değişiklik göstermektedir. 

Siyah Nokta İçin Kullanılacak Limon Peelingi 

Siyah nokta tedavisinde en etkili madde olan limon ile hazırlanacak peeling sayesinde bir hafta içinde siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz. Hazırlanması kolay bu peeling için bir kaba, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı süt, 1 çay kaşığı toz şeker, bir tutam tuz ve yarım limon suyu ilave edip iyice karıştırın. Ardından hazırlamış olduğunuz bu peelingi yüzünüzde siyah nokta olan bölgeye sürün ve yüzünüzde 5 dakika kadar bekletin. En fazla bir hafta uygulamanız gereken bu maskeyi ılık su yardımıyla yüzünüzden temizleyin.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Kullanılacak Limon Peelingi 

Yağlı ciltler için son derece uygun olan bu peeling için sadece şeker, limon, tuz üçlüsüne ihtiyaç vardır. Bu peeling sayesinde cildiniz ölü hücrelerden arınacak ve zamanla pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız. Bir kaba 1 'er tatlı kaşığı şeker ve tuz ilave edip üzerine yarım limon suyunu dökün. Bu malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra gözaltıları hariç yüzünüzün her tarafına masaj yaparak iyice sürün. Bu maskeyi yüzünüzde 10 dakika beklettikten sonra maskeyi elinizle kese yapar gibi aşağıdan yukarıya doğru olacak şekilde temizleyin. Yüzünüzü soğuk su ile iyice yıkadıktan sonra yüzünüzü nemlendirici yardımıyla nemlendirin.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder