Limonun Faydaları Nelerdir ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Limonun Faydaları Nelerdir ?

Herkes tarafından bilinir limonun C vitamin deposu olduğu bilinir. Çoğu hastalıkların dermanıdır limon. Kokusu ve ekşimsi tadı vardır. Limon sadece gıda olarak değil çeşitli saç bakımında ve cilt bakımında ve ağız sağlığı içinde kullanılmaktadır.

Bir çok hastalığın iyileşme sürecinde etkisi büyüktür. Sabahları limonlu su içmek sindirim sistemini çalıştırır. Vücut sıvısını ph olarak dengeleyicidir. Karaciğerin ve bağırsakların temizlenmesinde etkilidir.

Böbrek ve safrada ki taşların çözülmesinde yardımı görevi vardır. C vitamini bol olduğu için antioksidandır. Yüksek tansiyonu olan kişiler bol bol limon tüketilmelidir. Limonun sadece suyu değil kabuğu da çok vitaminlidir.

Tadı biraz mayoş gelebilir fakat limonun kabuğuyla tükettiğiniz de daha vitaminlidir. Göz sağlığı için yararı büyüktür. İçinde bulunan vitaminler kansere karşı etkilidir.ve koruyucu görev üstlenir.

İçinde ki demir, kalsiyum, fosfor bakımından zengindir. Bakterilerin üremesini önler bu da vücudun daha dirençli olmasını sağlar. Kış aylarında vücut hastalanmaya müsaittir bu yüzden bol bol tüketilip gribe karşı korunma sağlanmalıdır.

Cilde faydası büyüktür. Parlaklık verir ve sivilceli yüzlerde ki enfeksiyonu önler. Kaşıntılara çok iyi gelir.

Saç da ki kepeğe iyi gelir.

Limon gıda olarak kalp ve damar sağlığı hastalıkların tedavisinde kullanılır. Kalpteki tıkanıklığa , felce , damarlardaki birikintiye neden olan bakterileri temizler. Yaraların iyileşmesinde C vitamini iyi gelir bunun için limon tüketimi faydalı olur.

Yanık, kesik bunun gibi problemlerin çözümünde etkileyici rol oynar.

Evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz cilt maskelerinin içerisinde kullanılır.

Güneş lekelerini açıcı etkisi bulunur. Kırışıklıklara iyi gelir. Düzenli olarak limonlu su içmek cildin yenilenmesini ve yaşlanmayı önler.

Su ve limonu karıştırıp temizlenmiş cilde sürebilirsiniz biraz yakıcı etki eder fakat cildin ph dengesini sağlar ve yüzü beyazlatır. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder