Maden Suyunun Cilde Faydaları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Maden Suyunun Cilde Faydaları

Diyetisyenlerin ve dermatologların sıklıkla önerdiği maden suyu, vücudumuza form kazandırdığından günde mutlaka 1 şişe tüketilmelidir. Maden suyunu hem içerek hem de cilt maskeleri ya da tonikler hazırlayarak kullanabiliriz. İçeriğindeki doğal mineraller sayesinde zararsız bir içecek olan maden suyunun cilde yararları nelerdir?

Maden Suyunun Cilde Yararları:

1. Cildin onarılmasını ve ölü hücrelerin atılmasını sağlayarak cildi temizler.

2. Gözenekleri sıkılaştırarak, siyah nokta ve yağ bezesi oluşumunu engeller.

3. Maden suyu ile yaptığınız cilt bakım kürleri, gün boyunca ciltte biriken yağları ve kirleri derinlemesine temizler.

4. Ölü hücrelerin ciltten atılmasını sağlayan cilt bakım kürü sağlıklı ve parlak bir cilde kavuşmanızı hızlandırır.

Maden Suyu İle Cilt Bakımı:

Maden suyunu gece ya da gündüz cilt bakımlarınızda etkili olarak kullanmak istiyorsanız ılık su ve sabun ile yüzünüzü yıkadıktan sonra güzelce kurulayın. Ardından bir makyaj pamuğu yardımı ile maden suyunu nazikçe yüzünüze yedirin. Ardından yüzünüzü yumuşak bir selpak ile yavaş hareketlerle kurulayın. Normal havlu ile yüzünüzü kuruladığınızda bakteri oluşumunu hızlandırmış olursunuz. Yumuşak selpak ile kuruladığınız yüzünüzün nem miktarını korumuş olursunuz.

 Yüz bakımında, sivilce tedavisinde ve hatta selülitlerin azaltılmasında da maden suyunu kullanmak doğal bir çözümdür. İçerek ya da vücudunuza uygulayarak kullanmanız mümkündür. İçerek vücudunuza içten bir etki ile form kazandırmış olursunuz. Cildinize ve vücudunuza uygulayarak da dıştan bir etki ile cildinizi sıkılaştırıp pürüzsüz bir görüntü elde edebilirsiniz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder