Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

Makyaj bir kadının olmazsa olmazları arasında yer alır. Bu sebeple makyaj çantası da bir kadın için vazgeçilmez listesinde üst sıralarda yer alır. Makyaj çantası kadınların kurtarıcısı konumunda yer alır.

Yaptığımız makyajlar ne yazık ki gün boyu cildimiz de sabit bir şekilde kalmıyor, fondöten akabiliyor yahut ruj dağılabiliyor, rimel dökülürken eye liner bozulabilir. Bu sebeple gün içinde yanımızda taşıdığımız makyaj malzemeleri kurtarıcı konumunda yer alıyor. Peki bir makyaj çantası içinde neler olmalı ? Gelin hep birlikte bakalım.

Makyaj çantasında asla ıvır zıvır gereksiz malzeme olmamalı. Boşu boşuna gün boyunca bunları taşımak son derece manasızdır. Bir makyaj çantasında ilk olarak mutlaka cilt tonunuza uygun renkte bir fondöten ve bunu uygulamak için bir fondöten süngeri yahut fırçası yer almalıdır.

Bununla birlikte fondötenin ve makyajın tamamlayıcıları olan aydınlatıcı göz altı stik ve şeftali tonlarında bir allık çanta içinde bulunmalıdır. Göz makyajı için küçük bir far paleti, rimel ve eye liner mutlaka bulunmalıdır.

Aynı zamanda dudak makyajı için 2 adet farkı renklerde ruju makyaj çantanızdan ayırmamalısınız. Hafif ve doğal bir makyaj için ten renklerine yakın bir tonda ruj ve çarpıcı bir makyaj içinse mat ve kırmızı bir ruj yanınızda olmalıdır.

Ayrıca makyaj çantası içinde mutlaka bir paket ıslak mendil, dudak balmı ve nemlendirici krem bulunmalıdır. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder