Makyaj Temizleme Yöntemleri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Makyaj Temizleme Yöntemleri

Makyaj yapmak hemen her bayanın vazgeçilmezidir. Güzel ve etkili görünmek, cilt kusurlarını örtmek için makyaj yapılır. Ancak kozmetik ürünleri ile cildi örtmek çok da sağlıklı bir durum değildir. Kozmetik ürünleri kimyasal içerir ve bu kimyasallar cildi sertleştirerek zamanla zarar verir. Bu nedenle cildi mümkün olduğunca makyajdan uzak tutmak ve yapılan makyajdan cildi bir an önce arındırmak gerekir. Makyajı temizlemek söz konusu olduğunda ise her ürün bunun için doğru olmaz. Doğru ürünü doğru teknikle uygulamak da makyaj temizliği konusunda son derece önemlidir.


-Vazelin: Vazelin, gün içinde nemlendirici olarak sık sık kullanılır.Makyaj temizliği konusunda da son derece etkili olduğunu söylemek gerekir.Bunun için doğal vazelini tercih etmek doğru tercih olacaktır. Az miktarda vazelini T bölgenize uygulayın ve bir parça pamuk yardımıyla vazelini tüm cildinize yayarak makyajınızı temizleyin.
-Zeytinyağı: Zeytinyağının cilt için ne kadar faydalı olduğunu bilmeyen yoktur. Makyaj temizliği konusunda da son derece uygun bir ürün olduğunu söylemek mümkündür. Doğal zeytinyağı ve bir parça pamuk yardımıyla makyajınızı derinlemesine temizleyebilirsiniz. Zeytinyağının cildi besleyici etkisi de yumuşacık bir tene sahip olmanıza yardımcı olacaktır.
-Bal: Bal makyajı nasıl temizleyebilir diye düşünebilirsiniz. Ancak güzel bir makyaj temizleme ürünü olarak kullanabileceğinizi söylemek isteriz.Bu noktada kullanacağınız balın miktarını iyi ayarlamanız gerekir. İncecik bir tabaka halinde parmak uçlarınız yardımıyla balı cildinize uygulayın. Ardından pamuk yardımıyla cildinizi temizleyin. Balın içerdiği vitamin ve mineraller cildi sağlığını da olumlu yönde etkiler. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder