Makyaj Temizlemenin Doğal Yolları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Makyaj Temizlemenin Doğal Yolları

Cilt bakımı konusunda en büyük öneme sahip bir konu da makyaj temizliğidir. Eğer yeteri kadar makyajımızı temizleyemezsek cildimizde yağ ve kir tabakaları yaparak sivilce, yağ bezeleri ve siyah nokta kaçınılmaz bir sonuç olacaktır. Ancak bazı hassas ciltler her ürünü kullanamıyor, doğru ürünü arayıp bulmaya çalışırken de hem maliyet açısından zarar oluşturacak hem de ciltlerinde her farklı üründe farklı alerjik sonuçlar elde edecekler. Bu durum ile karşılaşmamak için doğal yöntemlere yönelim şüphesiz artmıştır. Aslında her kadının makyaj temizliği için doğal yöntemlere başvurması gerekmektedir. Sonuçta hiçbir şekilde alerjik bir reaksiyon ile karşılaşmayacaklar hem de maliyeti düşük ürün tercih edip Sürekli ellerinin altında bulunan bu ürünleri cilt bakımı konusunda da kullanabilirler.

Sütün cildimiz için adeta kaçınılmaz bir bakım ürünü olduğunu söyleyebiliriz. Yüz makyajımız için saf süt kullanabiliriz. Pamuk yardımıyla cildimizi temizleyebiliriz. Süt ve hindistan cevizi yağ karışımı da yüz ve dudak makyajı temizliğinde mükemmel bir ürün olacaktır.

Göz makyajı konusunda tek başına süt yetersiz kalacağından az miktarda süt ve badem yağı veya zeytinyağı karışımı göz çevresi makyajımız için güzel bir ürün olacaktır. Dilersek süt, zeytinyağı, badem yağı ve hindistan cevizi yağını hep birlikte kullanarak göz çevresi makyaj temizleyicisi elde edebiliriz.

Dilediğiniz miktarda eklemeler yaparak uygun şişelerde buzdolabında muhafaza ederek uzun ömürlü ürün elde edebilirsiniz. İçeriğindeki yağlar kirpikleriniz için besleyici ve uzatıcı etki göstermektedir. Yani hem makyaj temizlerken aynı zamanda uzun ve gür kirpikler elde edebilirsiniz. Kirpiklerinizin uzaması ve gürleşmesi 2 ile 3 haftalık bir süreç içerisinde gerçekleşecektir. Göz makyajı için oluşturduğumuz ürünü yüz ve dudak çevresinde kullanmamız yanlış bir hareket olacaktır. İçeriğindeki yağlar besleyici etkiye sahip olduğundan kıl oluşumunu şüphesiz artıracaktır.
Oluşturduğumuz bu ürünleri dilerseniz makyaj yapmadığınız günlerde de kullanabilirsiniz. Ayrıca sütü kahve ile kullanarak gözenekleri temizleyici maske elde edebilirsiniz. Ardından saf süt veya süt ile limon karışımı kullanarak pürüzsüz bir cilt edebilirsiniz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder