Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Makyaj bir kadın için oldukça önem arz eden bir konudur. Bu sebeple makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken birçok püf nokta ve detay bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken noktalardan bahsedeceğiz. Keyifli okumalar.

Makyaj aşamasında ilk dikkat edilecek nokta yüzü makyaja hazırlamaktadır. Yüz yıkama köpüğü yahut jeli ile yüzü iyice yıkadıktan sonra makyaja hazır hale gelmesi açısından cildi iyice nemlendirmek şarttır.

Bu aşamanın ardından artık makyaj uygulamasına geçebilirsiniz. Fondöten uygulama öncesinde baz uygulamasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Hem fondötenin doğal görüntüsü hem uzun süre dayanması hem de cilde zarar vermemesi açısından mutlaka fondöten öncesinde baz kullanımı şarttır.

Bu aşamadan sonra fondöteni cilt tipini ve cilt tonuna uygun seçmeniz son derece önemli bir diğer konudur. Fondöten uygulamasının ardından mutlaka transparan pudra uygulaması yaparak ciltte ki fondöteni sabitleyin.

Cilt makyajından sonra göz makyajında dikkat edilmesi gereken nokta göz makyajı için uygun ürünler seçilmesidir. Akmayan ve göze zarar vermeyen ürünler tercih ettikten sonra göz altına çok fazla makyaj uygulaması yapılmamalıdır.

Göz kapaklarına ve kirpiklere yoğun makyaj uygulaması rahatlıkla yapılabilir. Ancak göz altına yoğun makyaj yapmak makyajın akmasına ve kısa zaman da dağılmasına sebep olur.

Son olarak dudak makyajında ruj uygulamasından önce mutlaka dudak kalemi kullanılmalı ve bir çerçeve belirlenerek ruj rahat biçimde uygulanmalıdır.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder