Makyaj Yapmadan Önce Yapılması Gerekenler

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Makyaj Yapmadan Önce Yapılması Gerekenler

Bir kadının güzelliği zaten doğal haliyleyken de vardır. Ancak bu güzelliğin taçlanması da farklı bir duruş ve güzellik kazandırır. Bu güzelliğin kazandırılması için yapılabilecek en önemli ve güzel adım makyajdır. Makyaj yapmadan önce sağlıklı ve güzel bir cildimizin olduğunu unutmamak gerekir. Bu nedenle makyaj yapmadan önce yapılması gereken bazı detaylar mevcuttur. Şimdi sizlerle bu önemli detayları paylaşmaya başlayalım. Ne dersiniz?


Makyajın daha iyi durması ve cildinizin de makyajla uyuşması için ilk yapmamız gereken, cildimizin temizliği ve bakımıdır. Makyaj yapmadan önce cildimizi güzel bir şekilde makyaj temizleme sütüyle temizlememiz gerekiyor.
İkinci adım; yüz temizliği sağlandıktan sonra; nemlendirici kremle birlikte makyaj altına baz oluşturulmalıdır. Makyaja hazırlık aşamasında, cildi nemlendirmek, makyajın daha canlı ve kalıcı olmasını sağlayacaktır. Krem sürdükten sonra, biraz beklemelisiniz. Cildiniz kremi içerisine almalı, krem cildinizin içerine girmelidir. Bu adımı her makyaj yapmadan önce tekrarlamalısınız. Bu sayede cildiniz daha az zarar görecek, her daim nemlenecektir.
Üçüncü adım; Makyaj yapmadan önce dişler fırçalanmalıdır. Rujların dudakta daha dikkat çekici olması için ağız ve diş temizliğine önem vermemiz gerekmektedir.
Dördüncü adım; Makyaj yapmadan önce göz kapaklarına far bazı uygulayabilirsiniz. Far bazı sayesinde, kullandığınız far renkleri daha kalıcı ve canlı olacaktır. Gün boyu makyajınızı tazelemek istemiyorsanız, far bazı uygulayarak, göz makyajınızın çekiciliğini ve canlılığını arttırabilirsiniz. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder