Makyaj Yapmanın Temel Kuralları Nelerdir ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Makyaj Yapmanın Temel Kuralları Nelerdir ?

Makyaj günümüzde her kadının vazgeçilmezi haline gelmiş, hatta kimileri için yüzünün bir.parcasi olmuş ve dışarı onsuz çıkılamaz bir hâl almıştır. Ancak herşeyin olduğu gibi makyaj yapmanın bir takım incelikleri vardır. Makyaj yapmanın temel kuralları diyebileceğimiz ve işin püf noktasını oluşturan kurallara dikkat etmek onu daha etkili kılmak adına oldukça önemlidir.

İlk olarak makyaj yapılırken dikkat edilecek husus cildin yeterince temizlenmiş olmasıdır. Bu nokta daha etkili ve göz alıcı makyaj için oldukça gereklidir. Çünkü cilt ne kadar pürüzsüz ve temiz olursa fondöten ve diğer makyaj ürünleri de cilt ile o kadar uyum için de ve doğal bir görünüme kavuşmuş olurlar. Öte yandan makyaj yapmanın bir diğer temel kuralı da gidilecek yere göre yahut seçilecek kıyafete göre olmasının yanında mevsimlere göre de makyaj yapmaktır.

Örneğin şık bir gece davetinde daha ağır ve gösterişli makyaj mümkün iken günlük hayatta daha doğal ve soft makyajlar yerinde olacaktır. Aynı zamanda kış aylarında daha koyu renk tercihleri uygun olurken yaz ve bahar aylarında daha soft ve pastel tonlar uygun olacaktır. Bunun yanında seçilen kıyafet ne kadar spor ise o denli doğal makyaj yapılmalı ve ne kadar klasik ise o denli feminen bir makyaj tercih edilmelidir.

Özetle belirtmek gerekir ki makyaj yapmanın temel kurallarından bahsederken dikkat edilecek hususları tek tek düşünmek yerine bir bütün olarak ele almak daha doğru olacaktır.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder