Makyajla Dudakları Dolgun Göstermenin Yolları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Makyajla Dudakları Dolgun Göstermenin Yolları

Makyaj ile birçok değişim yakalanabilirken son zamanlarda yapılan en büyük makyaj hilesi dudakları büyütmektir. Oldukça kolay ancak etkili yöntemler sayesinde dudaklarınızı dolgun gösterebilir ve adeta silikonlu dudak görüntüsüne sahip olabilirsiniz.

Öncelikle evde uygulayabileceğiniz dudak büyütme yöntemi için dudağın boyutlarına uygun bir adet derin deodorant kapağını alın. Ardından dudak çizginizin biraz içerisinden dudağa yerleştirin ve içinize doğru içinde ki havayı çekin. Bu şekilde kapak dudaklara yapışacaktır ve dudağı çekecektir. Yaklaşık 3 dakika bu şekilde bekleyin ve sonrasında kapağı nazikçe dudağa zarar vermeden çekin. Bu uygulamanın ardından dudaklarınıza nemlendirici bir krem uygulayın.

Bu şekilde dudaklarınız olduğundan iki kat kadar daha dolgun gözükecektir.

Sonrasında uygulayacağınız rujun tonlarında bir dudak kalemi ile şerit oluşturun. Şerit oluştururken dudak çizgisinin bir iki milim dışından çerçeveyi çizin. Bu şekilde daha dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Ardından dudakların içini doldurmaya başlayabilirsiniz.

Daha dolgun dudaklar için iki tonlu ruj uygulaması yapabilirsiniz. Uygulayacağınız rujun bir koyu tonunu dudakların kenar bölgelerine ve iç bölgesine uygulayın. Geri kalan yerlere de açık tonlarda ruj uygulaması gerçekleştirin.

Bu aşamadan sonra ruj fırçası ile tüm ruju dudaklara dağıtın. Ardından daha mat ve dolgun bir görüntü için transparan pudrayı yahut bebek pudrasını dudaklarınıza hafifçe sürün ve bir pamuk yardımı ile dağıtın. Bu şekilde daha dolgun dudaklara makyajsız ulaşabilirsiniz. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder