Makyajla Uyumanın Zararları Nelerdir ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Makyajla Uyumanın Zararları Nelerdir ?

İlk olarak fondötenle başlayabiliriz. Fondöten cildimize birçok güzellik katarken gece saatlerinde fondöten ile uyumak son derece zararlıdır. Ciltte gözenekleri kapayarak sivilce oluşumuna, bunun yanı sıra yüzün yapısını bozarak çukurlaşma ve gözeneklere sebep olur.

Fondöten ile birlikte en çok zararı maskara vermektedir. Maskara her kadının makyaj aşamasında vazgeçilmezler listesinde yer alır. Göz makyajının bir tamamlayıcısı olarak karşımıza çıkarken bunun yanı sıra kirpiklere hacim vererek bakışları bile etkileyen sihirli bir dokunuştur.

Gün içinde kadınlar için bir kurtarıcı, gözlerinize anlam katan bir ürün olurken gece saatlerinde hiçte dost bir görünüm sergilemez. Aksine uyku sırasında vücuda özellikle de gözlere zararlı ve düşmandır.

Şöyle ki maskara kirpikte çok uzun süre kalırsa bir süre sonra kirpiklerin yapısını bozar, yapışmaya sebebiyet verebilir, aynı zamanda kirpiklerin vitamin ve mineralini kaybederek dökülmesine sebep olur. Yani kirpiklerin daha uzun ve hacimli görünmesini isterken maskara ile uyunması halinde bunun tam tersi olarak var olan kirpiklerde kaybedilebilir.

Bu sebeple gün içinde yapılan makyaj gece saatlerinde mutlaka ama mutlaka temizlenmelidir. Temizleme aşamasında doğru losyon ve mendiller kullanılmalı, temizleme ürünlerinin kullanımından sonrada cilt muhakkak ki soğuk su ile iyice yıkanmalı ve ardından nemini kaybetmemesi adına nemlendirici krem ve gece kremi ile gerekli bakım yapılmalıdır. Bu noktada ciltte makyajla uyumamaya dikkat etmeli ve hassasiyet göstermelisiniz. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder