Maskara Nasıl Seçilir ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Maskara Nasıl Seçilir ?

Etkili bir göz makyajı için göz kamaştıran gözler, uzun ve dolgun kirpikler en çok tercih edilen makyaj stilidir. Maskaraların içeriği benzer olsa da en büyük farkları fırça tipleridir. Farklı kirpik türlerine göre tasarlanan bu maskaralar arasında kirpik yapınıza uygun olan maskarayı seçerek harika bir göz makyajı yapabilirsiniz.

Tek bir maskarada uzatma, dolgunlaştırma ve kıvırma gibi özellikleri bulmanız çok zor olacağından her özellik için birkaç rimeli bir arada kullanmanız gerekir.

Kirpik Tiplerine Göre Maskara Seçimi:

1. Seyrek Kirpiler İçin Maskara Seçimi

Maksimum hacimli kirpikler için yoğun kıl yapısına sahip olan, yuvarlak kesimli ve büyük fırçaları tercih edin. Kirpi çizgisi boyunca maskarayı yatay bir şekilde uygulayın.

2. Kısa Kirpikler İçin Maskara Seçimi

Küçük fırçalar, kısa kirpikler için en iyisidir. Sık yapılı, kalın kıllara sahip olan kısa maskara fırçaları kirpiklerin hacimli görünmesini sağlar.

3. Doğal Görünüm İçin Maskara Seçimi

Orta aralıklı kısa kıllı maskara fırçaları, kirpiklerinizin hacmini ve uzunluğunu değiştirmeden doğal bir şekilde vurgulanmalarına yardımcı olur. Gözleriniz hassas ise ya da maskara sürmekten hoşlanmıyorsanız, doğal görünümlü maskara iyi bir seçimdir.

4. Uzun Kirpikler İçin Maskara Seçimi

Uzun kılları olan yuvarlak ve dolgunlaştırıcı fırçaları kullanabilirsiniz. Ya da doğal görünüm için seyrek kıllı orta boy fırçaları da kullanabilirsiniz.

5. Kıvrık Kirpikler İçin Maskara Seçimi

Kirpikleriniz doğal olarak kıvrık görünümlü ise yuvarlak ve dolgunlaştırıcı fırçaları kullanabilirsiniz. Eğer kirpikleriniz kıvrık değilse kirpik kıvırma aleti ile kirpiklerinizi kıvırdıktan sonra maskara uygulayın.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder