Maskara Nasıl Sürülür ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Maskara Nasıl Sürülür ?

Göz makyajının dikkat çekici olması büyük bir önem taşır. Budikkat çekicilik bazen eyelinerda, bazen far uygulamanızda bazen de upuzunkirpiklerinizde kendini gösterir. Kirpiklerin uzun, sık, gür olması gözgüzelliğinizin ortaya çıkmasına yardımcı olacak, dikkat çekici kirpiklerekavuşmanızı sağlayacaktır.

Kullandığımız maskaralarda, kirpiklerin boyunu uzatan, hacim veren, uzungösteren pek çok farklı model vardır. Maskara tercih ederken ilk önce fırçanınyoğunluğuna, maskaranın dayanıklı olmasına, gözde dağılmamasına, parça parçadökülmemesine, hacim olarak kirpiklerimizi yoğunlaştırmasına dikkat ederekmaskara tercihlerimizi yapmalıyız. Sık, kıl fırça tercih ettiğimiz zaman sürümüdaha basittir ve ortaya çıkardığı sonuç da oldukça başarılıdır.

Güzel, uzun kirpiklere sahip olmak için maskara nasıl sürülür sorusunu birliktedeğerlendirelim. İlk önce maskaranın fazlalıklarından kurtulmak gerekmektedir.Bu fazlalıkları atmak için ya bir peçete kullanmamız gerekir ya da maskaranıntüpüne fazlalıkları, fırçadan sıyırarak kullanmamız gerekmektedir. Bu şekildefazlalıklardan kurtulmuş maskara fırçasını önce yukarıya doğru düz bir şekilde2,3 tur sürmeli daha sonra ise zig zaglar yaparak kirpiklerin daha dahacimlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde iki kat olarak uygulananmaskaraların sonuçları daha yoğun ve uzun kirpiklerdir. Bu uygulamada dikkatedilecek nokta, maskarayı kirpik dibinden kirpik ucuna kadar tamamenuygulamaktır. Sadece kirpik uçlarına sürülen maskara, kirpikleri ince, cansızve kısa gösterecektir. Kirpiklerinizin birbirine yapışmasını önlemek için,yavaş hareketlerle uygulayacağınız işlemi dikkat ederek, sabırlauygulamalısınız. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder