Maskara Sürmenin Püf Noktaları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Maskara Sürmenin Püf Noktaları

Makyajın belki de en etkili ve gösterişli kısmını oluşturan kısmı maskaradan oluşur. O nedenle iyi sürülmüş maskara güzelliğinize güzellik katacaktır. Peki nedir maskara sürmenin püf noktaları, gelin hep birlikte bakalım. Öncelikle elbette hijyen... O nedenle ilk önce dikkat etmemiz gereken şey maskaramızı düzenli olarak temiz tutmaktır. Hem göz sağlığımız açısından hem de makyajımızın kalitesi bakımından maskara fırçamızı düzenli olarak temizlemekte fayda var. 

Maskara seçimi ile başlayalım. Maskaranızı seçerken dikkat etmeniz gereken ilk şey maskara fırçasının kıllarının ne çok sık ne de çok aralıklı olmaması gerekir. Orta derecede aralıklı fırçalar daha kullanışlıdır. Ayrıca fırçanın dümdüz olmaması gerekiyor, hafif kıvrımlı fırçaları tercih etmeliyiz ki kirpiklerimizi kıvırması açısından daha çok işe yarasın. Hafif makyaj için sadece üst kirpiğinize maskara sürmelisiniz. Alt kirpiğe sürülen maskara daha abartılı bir görünüm verir. 

Maskara sürme şeklini belirleyen en önemli etken göz yapınızdır. İki gözünüz arasındaki mesafe fazlaysa, göz pınarlarınızı maskara ile daha fazla belirginleştirmeniz gerekir ki aradaki mesafeyi kapatabilesiniz. Gözleriniz fazla çekikse göz kapaklarınızın orta bölgelerine daha fazla maskara sürmeniz gerekir. Böylelikle gözleriniz daha yuvarlak gözükür. 

Maskarayı uygulamadan önce kesinlikle kirpiklerinizin kuru olduğundan emin olun. Aksi halde maskara dağılır ve temizlemesi daha da zor hale gelir. Maskara sürerken kirpikleriniz yapışıyorsa ısrarla maskara sürmeyin, kurumasını bekleyin ve kuruduktan sonra üzerinden kirpik fırçası ile geçin. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder