Maskara Uygularken En Çok Yapılan Hatalar

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Maskara Uygularken En Çok Yapılan Hatalar

Etkileyici bir bakışa sahip olmak istiyor ama bunu bir türlü başaramıyor musunuz? O zaman yaptığınız makyajda bir hata var demektir. Etkileyici bir bakışın olmazsa olmaz makyaj detayı maskaradır. Fakat maskara uygularken yapılan hatalar kirpiklerde ve dolayısıyla makyajınızda istediğiniz görünüme ulaşmanızı engeller. 

Öncelikle maskara alırken kirpik yapınıza uygun ürünler tercih etmelisiniz. Ne istediğinizi iyi bilin ki ona göre tercihler yapın. Örneğin daha uzun kirpikler mi yoksa daha hacimli kirpikler mi? Kirpiklerinizi daha uzun veya hacimli göstermek için maskaranın üst üste uygulanması çok büyük bir yanlış. Çünkü üst üste uygulanan maskara bir süre sonra topaklanmaya yol açar. Ayrıca maskara fırçasını defalarca tüpün içine sokup çıkarmak da yanlıştır. Bu davranış tüpün içine hava girmesine ve maskaranın etkisinin azalmasına sebep olur. 

Daha kıvrık bir kirpiğe sahip olmak istiyorsanız kirpik kıvırıcı ile maskaranın etkisini artırabilirsiniz. Ancak kirpik kıvırma aletini mutlaka maskaradan önce uygulamalısınız. Sonra uygulamak gibi bir yanlış yapmayın. Çünkü maskaradan sonra kıvrılan kirpikler birbirine yapışır ve kopar. 

Bir diğer yanlış da maskaranın üst kirpikten uygulanmaya başlanmasıdır. Önce üst kirpiğe uygularsanız alt kirpiğe geçtiğinizde yukarıya bakmanız gerekecek ve henüz kurumayan kirpikleriniz göz kapaklarınıza değip bozulacaktır. Bu yüzden uygulamaya alt kirpikten başlayın. 

Her ne olursa olsun sağlık açısından size ait olan maskarayı bir başkasıyla paylaşmayın ve siz de başkalarının maskarasını kullanmayın. Bu birçok göz enfeksiyonlarına sebep olabilir. Ayrıca eskimiş, son kullanma tarihi geçmiş ürünleri de kullanmamak da fayda var. Sağlığınız güzellikten önce gelir.


Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder