Maxi Elbise Modelleri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Maxi Elbise Modelleri

Maxi elbise hem hayat kurtarıcı hem de bir o kadar tehlikeli olabilecek bir modeldir. Maxi elbiseyi günlük olarak kullanacaksanız dümdüz, üzerinize oturan bir model olabileceği gibi, bol ve daha salaş bir yapıya sahip olanlarını tercih ederek beline takacağınız ince kemer sayesinde hem bel oyuntunuzu ortaya çıkarabilir hem de içinde rahat edebileceğiniz bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında, sıcak günlerde, kumsal da, sahil de vs. tercih edeceğiniz maxi elbiseniz ile nemli ve yapış yapış günleri daha rahat atlatabilirsiniz. Yaz akşamları serinleyen havalarda ise üzerine alacağınız bir triko hırka ya da kot ceket rüzgardan etkilenmenizi önlediği gibi şıklığınıza şıklık ekleyecektir. İsterseniz bu elbiseleri şal ile de kombinleyebilirsiniz.

Maxi elbisenizde dikkat etmeniz gereken şeylerin başında kumaşı gelir. Yaz aylarında şifon kumaşlar kış aylarında ise daha kalın ve ağır duran kumaşlar uygun olacaktır.

Elbisenizin rengi ve kumaşında daha önemli bir detay ise belinize oturuyor olmasıdır. Maxi elbise eğer belinize oturmaz ise sizi dümdüz, hissiz gösterecektir. Bu sebeple dar ya da salaş olsa bile belinin oturmasına dikkat etmekte fayda var. Beli oturan eteği dar olan maxi elbiseler daha çok abiye tarzı olup, beli oturup eteği kiloş olanlar ise daha çok günlük ve şık olanlardır diyebiliriz. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder