Metabolizmayı Hızlandırmanın Yolları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Metabolizmayı Hızlandırmanın Yolları

Kilonuzu kontrol etmekte güçlendiğiniz zaman bir şeylerinters gittiğini hissetmeye başlarsınız. Bu hisse karşılık yediklerinize dikkatettiğinizi söylüyorsanız, gereken sporu yapıyorsanız, ancak hala kilovermiyorsanız, aksine almaya devam ediyorsanız atladığınız çok önemli bir noktavar. Bu nokta, metabolizmanızı doğru çalıştırmaktır. İşte bu noktada, sağlıklıbeslenip sağlıklı bir şekilde spor yaptığınız zaman, metabolizmanızıhızlandıracak önerileri de uyguladığınız zaman, başarılı bir şekilde zayıflayacaksınız.İşte size metabolizmayı hızlandırmanın yolları;

  • Metabolizmanızın yavaşlamasındaki neden tiroit bezlerinin yavaşçalışmasından kaynaklı olabilir. Bunun için ilk olarak sağlık anlamında; tiroitbezlerinin kontrolünü sağlamaktır. Eğer tiroit bezlerinin çalışmasında biryavaşlık söz konusu değilse o zaman size bahsedeceğimiz önerileri gönülrahatlığıyla uygulayabilir, kesin sonuçlar alabilirsiniz. 
  • Yemek sonrası yürüyüşlerinizi arttırın. Bu yürüyüşler ilk olarak 20dakikayla başlandığı takdirde daha sonra 45 dakikaya ulaştırıldığı zamanmetabolizmanızı hızlandıracak kilo verme hızınızı arttıracaksınız.
  • Yemeklerde, yoğurtun içine acı pul biber ekleyin. Pul biberin metabolizmayıhızlandıran müthiş bir etkisi vardır. Bu etkiyi göz ardı etmemek için, pulbiberi yemeklerde tüketiniz.
  • Yemek yediğiniz zaman, lokmalarınızı daha uzun süre çiğneyerek yutmayıdeneyin. Ağzınızda tamamen lokmalar geçene kadar çiğneme işlemini sürdürün. Buişlem sayesinde metabolizma hızlanacak ve sindirim daha da kolaylaşacaktır.
  • Günde 2-2,5 litre su tüketmeye dikkat edin. Bol miktarda su tüketimimetabolizmanın işleyişini düzenli hale getirecektir.

Bu önerileri bir yere not ederek uygulamaya geçtiğiniz takdirde, metabolizmanızhızlanacak, daha sağlıklı bir vücuda sahip olacaksınız. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder