Migrene Ne İyi Gelir ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Migrene Ne İyi Gelir ?

Migren, baş ağrılarının belki de en kötüsüdür. Migren krizleri geldiğinde insan ne yapacağını şaşırır ve hayattan zevk alamaz duruma gelir. Bunun yanı sıra normal hayatına devam edemez duruma gelen bireyler de vardır. Migren ataklarının yaklaşık %80’i çok fazla stresten meydana gelmektedir.

Migrene iyi gelenler arasında ise uyku ve karanlık vardır. Uyku, migrenin en baş ilacı olarak bilinir. Uykusuz kalmak da migren sebebi olduğu için öncelikle uyumanız migreninizi hafifletecektir. Daha sonra ise karanlıkta kalmak bir hayli işe yarayacaktır. Karanlıkta kalmak ve uyumak, beyninizdeki hormonları devreye sokarak, baş ağrınızı bir nebze olsun azaltacaktır.

Migrene iyi gelen bitkisel tedavi yöntemleri de vardır. En başında ise zencefil gelmektedir. Zencefilin etkisi ile baş ağrılarınız azalacak ve zencefil sizi rahatlatacaktır.

Zencefilin yanı sıra elma sirkesi de bir hayli etkilidir. Bir çay kaşığı içmeniz ağrılarınızı hafifletecektir. Papatya çayı da bu konuda etki gösterebilmektedir. Nane ya da biber de oldukça etkili olan besinler arasındadır. Bunun yanında ise buz tedavisi de ön planda olan bir tedavi yöntemidir.

Migren tedavisi mümkün değil gibi açıklamalar bulunsa da bu durum yanlıştır. Migren tedavisi için akupunktur ya da ilaç tedavisi mümkündür. Bu tedavinin yanı sıra hipnoz da kullanılabilmektedir. Bu yöntemleri denemeden migren tedavisi mümkün değil dememelisiniz. Stresten uzak kalmak ve uyku düzeni migreninizi oldukça azaltacaktır, bunu unutmamalı ve gerekirse yaşam tarzınızı değiştirebilirsiniz.  

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder