Mükemmel Bir Cilt İçin Önerileri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Mükemmel Bir Cilt İçin Önerileri

Sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmayı kim istemez ki mükemmel bir cilde sahip olmak için dikkat etmeniz gerekenler ve yapmanız gerekenleri aşağı da liste şeklinde verdik hanımlara yapmanız gerekenler şunlardır.

1:Çevresel faktörlere dikkat edin

2:Makyaja dikkat edin kaliteli makyaj kullanın ve makyajı uzun süre cildiniz de bırakmamaya çalışın, makyajı cildiniz de alırken besleyici kremler kullanın bitkisel yağlar olan gül yağı, zeytin yağı, argan yağı, badem yağı bu yağları duş aldıktan sonra birkaç damla cildinize masaj yaparak uygulayın.

3:Su için, gün de en az iki litre su için su cilt bakımı için oldukça önemlidir su, cildinizin daha güzel olmasını sağlar. Işıl ışıl bir cilt ortaya çıkar.

4:Bolca meyve tüketin özellikle elma gün de bir tane elma yeyin, ayrıca muz, çilek, mandalina, portakal, şeftali, kayısı, kiraz, üzüm ve taze sıkılmış meyve suyu için.

5:Sebze bolca tüketin, hem çiğ olarak hem de yemekler de bolca tüketin.

6:Sarımsak, soğan bu ikiliyi mutfağınızda ayırmayın tüm yemeklerde bolca kullanın.

7:Balık ve beyaz et tüketimine ağırlık verin bunları kırmızı etten daha çok yeğin ve kırmızı et de yerseniz yağsız olan kısmın da yeğin haftada bir defa yemeniz yeterli olacaktır.

8:Duş alırken cildinize zarar vermeyin yumuşak lif kullanın ve suyu sıcak kullanmamaya çalışın ılık su cilt için daha sağlıklıdır.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder