Mükemmel Dudaklar İçin Makyaj Önerileri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Mükemmel Dudaklar İçin Makyaj Önerileri

Her kadının istekleri arasında olan dolgun güzel dudaklariçin illaki doldurucu dolgulara ihtiyaç yoktur. Dış etkiler olmadan dadudaklarınızın mükemmel görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Bu makalemizdeadım adım bunları göreceksiniz.

Öncelikle dudak bakımı yapılmalıdır.Dişlerinizi fırçalarken az bir diş macunu veya macunsuz bir şekildedudaklarınıza sağa sola şeklinde süreceğiniz diş fırçanız dudaklarınızdapütürlenme veya ölü deri varsa ortadan kaldıracaktır bunu yaparken nazikolunmalıdır. Dudak fırçalama işlemi bittikten sonra nemlendiri kreminizidudaklarınıza uygulamalısınız bunun için dudak lip balmınızı dakullanabilirsiniz.

Makyaja gelindiğinde ise hangi kapatıcıyı kullanıyorsanızçene ve dudak üstünüze güzelce yaydırdıktan sonra (bu işlemi dudak makyajınızbittikten sonra da tekrarlamanız gerekebilir) dudak renginize karar verilipdudak kalemi ve ona uyumlu rujunuz ile makyaja başlayabiliriz. Öncelikledudaklarınızın fazla nemli olmamasına dikkat etmelisiniz özellikle mat birgörüntü istiyorsanız. Dudak kaleminizi dudaklarınızın bitiş çizgisindendışarıya doğru çekmeniz gerekmektedir bu işlemde tamamlandıktan sonra rujunuzududaklarınıza uygulayabilirsiniz bunu yaparken renklerin uyumlu olmasıdahilinde kalemle birleşim sağlayabilirsiniz. Dudak kalemi ve ruju uyguladıktansonra mat bir görüntü yakalanmak isteniyorsa kuru peçete ile dudağın üstüneküçük ve hafif darbeler vurulabilir fakat mat bir görüntü istenmiyorsa şeffafparlatici ile dudaklarınızın tam ortası ve yanak bitiş kenarlarına küçük alanlaraparlatıcı uygulanırsa daha dolgun ve dikkat çeken mükemmel dolgun dudaklarasahip olunabilir.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder