Mükemmel Göz Makyajının Püf Noktaları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Mükemmel Göz Makyajının Püf Noktaları

Makyaj başlı başına bir sanattır. En zor ve en çarpıcı kısmı ise göz makyajıdır. Güzelliğin ve etkileyiciliğin ön planda olduğu en özel yer gözlerdir. Gözlerinizin şekline ve rengine göre doğru yaptığınız bir makyaj sizi oldukça çekici gösterecektir. İşte etkileyici bakışlara sahip olmanızı sağlayacak göz makyajının püf noktaları...

Mükemmel Göz Makyajının Püf Noktaları:
1. Göz Yapınızı İnceleyin!
Doğru bir göz makyajı yapabilmeniz için gözlerinizi inceleyin. Şu noktalara dikkat ederek sizin için en doğru göz makyajını yapmaya çalışın:
* Gözleriniz düz ya da düşük mü?
* Küçük ya da büyük gözleriniz mi var?
* Gözleriniz ayrık mı birbirine yakın mı?

2. Göz Çevrenizi Temizleyin ve Makyaja Hazırlayın!
Gözler yorgunluğu fazlasıyla belli eden ve kolay mikrop kapabilen bir organdır. Maykaja başlamadan önce yüzünüzü ve göz çevrenizi tozdan, kirden ve yağlardan arındırın. Ten renginizden bir ton açık olan bir kapatıcıyı süngerle göz çevrenize yedirin.

3. Doğru Renk Seçimi Yapın!
Saç, göz ve ten renginize göre renk tercihi yapın. Kıyafet ve aksesuarlarınıza uygun göz farı tercihi de yapabilirsiniz.

4. Gölgelendirme İle Göz Makyajınıza Hacim Kazandırın!
Göz makyajındaki gölgelendirme işlemi makyajınızın derinliği için çok önemlidir. Genellikle gri tonlarını gölgelendirme için tercih edin. Bu işlem için koyu renk farı gözlerinizin dış kısmına açık renk farı da iç kısmına sürün. Böylece doğal bir gölgelendirme işlemi yapmış olursunuz.

5. Eyeliner ve Göz Kalemi Tercihini Doğru Yapın!
Eyeliner kullanmak istiyorsanız gözlerinizin dışına doğru çok uzatmadan uygulayın. Göz kalemini ise göz yapınız küçüse gözlerinizin dışına göz yapınız büyükse gözlerinizin iç kısmına uygulayın. Göz kalemini göz renginize göre seçebilirsiniz.

6. Rimel Seçiminiz Kirpik Tipinize Uygun Olsun!
Rimel yani maskara, kirpiklerinizin gür ve yoğun görünmesini sağlayarak bakışlarınıza derinlik ve etkileyicilik kazandırır. Göz makyajının son adımı ise kirpik tipinize uygun bir rimel ile göz makyajınızı sonlandırmaktır. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder