Neden Kilo Veremiyorum ?

1 oy, Ortalama : 5,00/5
Neden Kilo Veremiyorum ?

Aylar boyunca diyet yapıyorum, spor yapıyorum yine de kilo veremiyorum diyorsanız mutlaka bir yerde yanlış yapıyorsunuz demektir. Her şeyi yapıyorsunuz ama kilo veremiyorsanız aşağıdaki önemli noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

Güne başlarken en önemli şey, iyi bir kahvaltı yapabilmektir. Kahvaltısız bir gün demek, aslında bütün gün aç gezmeniz ve aynı zamanda kilo kaybını yavaşlatmanız demektir. Aç kalınca vücut kendini kıtlıkta sanıp yağ yakımını yavaşlatacaktır.

Uykusuz kalmak, gün boyunca alacağınız öğünleri düzensiz yapacağından kilo vermenizi zorlaştıracaktır.

Bol sebze ve meyve tüketmek de az kalori ile tok kalmanızı sağlar. Porsiyonlarını abartmadan tüketmeniz aynı zamanda bağırsaklarınızın düzenli çalışmasına olanak sağlar.

Gün içerisinde 30-40 dakika mutlaka yürümek ve hareket etmek gerekir. Spor olmadan sadece düzenli beslenme ile kilo verilmez.

Bol su içmek de metabolizmayı hızlandırır. Ayrıca yemekten önce içeceğiniz bir bardak su yemek porsiyonunu daha az tutmanızı sağlar.

Televizyon karşısında ve porsiyonu bilinmeden yediğimiz yemekleri kesinlikle hayatınızdan çıkarmalısınız.

Çok sağlıklı diyebileceğimiz tahıllar, meyve-sebze, kuru yiyecekler gibi besinleri de kararınca tüketmek gerekir. Bunlar faydalı diye aşırı derecede tüketilmemesi gerekir.

Kilo vermede bize yardımcı olabilecek şeylerden biri de bunu kendimize zorlaştırmadan, diyeti zorunlu olarak değil de severek yapmaya çalışmaktır. Aslında bunu sağlıklı olmak zorunda olduğumuzu düşünerek yapmanızdır.

Bunları yapmanıza rağmen hala kilo vermenizde bir problem var ise mutlaka doktora başvurmalısınız. Çünkü, tiroidiniz tembelse, vitamin eksikliğiniz varsa, böbreküstünüz hiperaktifse ve insülin direnciniz varsa kilo vermeniz daha da zorlaşır.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder