Ofis Makyajı Nasıl Yapılır ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Ofis Makyajı Nasıl Yapılır ?

Ofis makyajı her bayan için çoğu zaman çile olarak tarif edilir. Hem sade hem de şık bir görüntü yakalamak isteyen ofis çalışanları tam olarak bu arada ki dengeyi tutturmak adına büyük çabalar içine girmektedir. Bu nedenle stres olup diledikleri gibi bir makyaj uygulaması yapamamaktan şikayet etmektedirler.

Ofis makyajında ilk kural çok abartıya girmeden, sade de görünmeden bir makyaj uygulaması yapmaktadır. Kulağa zor gibi gelse de aslında bu uygulamayı yapmak hiçte zor değildir. Ofis makyajında ikinci kural ise akmayan ürünler tercih etmektir. Kuralları sıraladıktan sonra artık uygulama aşamasına geçebiliriz. 

İlk olarak bol nemlendirici uygulanmalıdır. Gün boyu yoğun bir iş ortamında yüzünüz kuruyabilir ve fondöten bu nokta da kusma ve pul pul dökülmeye başlayabilir. Bol nemlendiricinin ardından yüksek kapatıcılık da porselen fondöten olarak adlandırılan fondöten uygulanır. Ardından transparan pudra ile fondöten yüze sabitlenir. Sonrasında göz makyajına geçilir. Yoğun bir göz altı kapatıcı uygulandıktan sonra göz üstüne far ya da eye liner sürülür. Bu nokta da göz altlarında ve kirpiklere uygulama yapmaktan kaçınmalısınız. Yoğun iş temposu ve koşuşturma sonucu göz altlarında akma yaşanabilir ve kötü bir görüntüye neden olabilir. Son olarak ruj uygulamasından önce de dudaklar iyice nemlendirilir ve dilediğiniz tonlarda dağılmayan ve kurumayan bir ruj uygulanır. Tüm aşamalar bittikten sonra uygun şekilde makyaj sabitleyici sprey sıkılır.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder