Oje Sürmenin Püf Noktaları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Oje Sürmenin Püf Noktaları

Oje sürmek, çok basit bir işlem gibi görünse de aslında kadınlar için güzel oje sürmek, oldukça zordur. Bunun için oje sürmenin püf noktalarını bulmak gerekir. Oje sürmeye başlamadan önce tırnağınızda başka oje varsa onu iyice derinlemesine temizlemeli ve tırnaklarınızın bakımını yapmalısınız.

Tırnağınız oje sürmeye hazır hale geldiği zaman seçtiğiniz renk ojeyi tırnağınızın ortasından başlayarak tek bir hamle ile aşağı doğru sürmeli daha sonra yanlara aynı şekilde ojeyi tek bir hamle ile düzgün bir şekilde sürmelisiniz. Bu sayede tırnağınızdaki ojenin rengi her yerde aynı olacak ve düzgün bir görünüme sahip olacaktır. Bu işlem her tırnak için tekrarlanır.

Sürdüğünüz rengin daha belirgin ve koyu görünmesini istiyorsanız iki kat oje sürebilirsiniz. İkinci kat sürdüğünğünüz ojeyi de aynı teknikle sürmeniz ojenin pürüzsüz ve güzel görünmesi için oldukça önemlidir.

Derinize deydirdiğiniz ojeleri asetonlanmış kulak pamuğu yardımı ile kolaylıkla diğer taraflara zarar vermeden ve bulaştırmadan temizleyebilirsiniz. Ojelerinizin kuruması için 10 dakika süre vermelisiniz.

Bu süre içinde ojelerinizin bozulmaması için hiçbir yere dokunmamalı ve ellerinizi sağa sola savurarak kurumasını kolaylaştırmalısınız.

Ojenin kurumasını beklemek istemiyorsanız ojeyi sürdükten sonra üstüne oje kurutucu sıkabilir ya da tırnaklarınızı oje sürdükten 5 dakika sonra soğuk suyun altına tutabilirsiniz. Dilerseniz ojenin üstüne oje süsü yapıştırıp üstüne saydam parlatıcı sürerek süsü sağlamlaştırabilirsiniz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder