Ojenin Çabuk Kuruması İçin Ne Yapılır ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Ojenin Çabuk Kuruması İçin Ne Yapılır ?

Ojenin çabuk kuruması için ne yapılmalıdır ? Ojeleriminbozulmadan daha çabuk nasıl kurutabilirim? Ojeden vazgeçemeyen biz bayanlariçin kusursuz oje sürmenin yanında çok vaktimizi almadan, kısa süredekuruyabilmesi de çok önemlidir. Bunun için birkaç küçük önerimiz var.

Önceliklehepimizin bildiği saç kurutma makinelerini kullanabiliriz. Saç kurutmamakinelerini nasıl kullanabileceğimize bir bakalım; saç kurutma makinesininderecelerinden en soğuk olan dereceyi seçiyoruz ve ellerimizi onunlakurutuyoruz. Yaklaşık 2 dakika bu işlemi uygulamanız işe yarayacaktır. İkidakika boyunca iki elimize de eşit zamanlarda uyguladıktan sonra kontrolettiğimiz de ojelerimiz kurumuş olacak üstelik de dağılmış olmayacak.

Onundışında ojemizi sürmeden önce yanımıza bir bardak dolusu buz alalım. Öncelikleojelerimizi sürdük ve biran önce kurumasını istiyoruz. Bunun içinparmaklarımızı buz dolu bardağın içine sokuyoruz ve buzun soğuk etkisiyleojelerimiz anında kuruyor. Bu iki yöntem de ojelerimiz için hızlı ve etkiliçözümlerdir. Üstelik elimizde olan imkanlar ile kolayca yapabiliriz. Farklı biryöntem daha hem eğlenceli hem de biraz çocukça.

Ojelerimizi sürdük ve kurutmakistiyoruz fakat imkanlarımız dahilinde buz veya saç kurutma makinesi yok. Ozamanlar da hepimizin bildiği çok basit bir yöntemi kullanıyoruz. Ellerimizi 2dakika boyunca hızlı hızlı sallıyoruz. Bu yöntem hem hiçbir malzemegerektirmiyor hem de diğerlerine göre daha eğlenceli. Evet toparladığımız daelimizde saç kurutma makinesi, bir bardak dolusu buz ve elleri sallama yöntemiolmak üzere toplam üç yöntemimiz vardır.


Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder