Örgü Atkı Modelleri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Örgü Atkı Modelleri

Hazır satın alınmış şeylerden ziyada, daha çok el emeği kullanılan şeyler bizi mutlu etmektedir. Atkıda bu grupta yer almakta ve el emeğiyle yapılmış atkı kendisini dahada bir hoş göstermektedir.

Üstelik sizin sadece bu yolda yapmak istemekte kararlı olmanız yeterli. Gerisi beğendiniz bir atkı modeli ile ipinizi alıp başlamak. Eğer ki eliniz hızlı ve yapmaya kararlı ise çok rahat bir gecede bitirebileceğiniz modelleri örebilirsiniz.

Daha çok bayanların tercih ettiği fular tarzı atkılar da delikli modeller tercih edilir veya bayan erkek fark etmeyen boyunluk tarzı bir model seçilmek istenildiğinde aynı şeklide delikli olan modeller tercih edilmektedir.

Boyunluk şeklinde oluşan atkılar günümüzde daha çok tercih edilirken, bu atkıların daha ağır bir gösterime sahip olmasını isterseniz saç örgüsü denilen modelde de bu atkı modelini hazırlayabilirsiniz. Fakat örülecek olan atkı bir erkeğe örülecek ise, aynı şekilde daha çok saç örgüsü denilen modellerde tercih edilir. Aynı şekilde burgu şeklinde adlandırılmış olan modellerde erkek atkı modelleri arasında tercih edilenlerden birisidir.

Daha çok küçük çocuklar için tercih edilen modeller ise, onların son derece hoşuna gidebilecek olan üzerinde rakamlar olan veya yazılar yazılan modellerdeki atkı çeşitleridir. Bunlar bir iğne yardımıyla örülen atkının üzerine işlemek çok kolaydır. Üstelik sevdiği takımın veya kahramanın amblemi satın alınarak atkının üzerine dikilip güzel bir model elde edilebilir.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder