Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri

4 oy, Ortalama : 3,00/5
Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri

Minicik bebekleri elbette sarıp sarmalamak gerekir. Bu battaniyeleri bebeğinize ördüğünüz hırka modelinin aynı deseninden yapabilirsiniz. Örülecek model küçük karelerden birleştirilerek oluşturulabilir.

Battaniyenin desenlerini küçük karelerden oluşturarak kabartmalı bir model halinde de yapabilirsiniz. Battaniyeye kurdele işi yapılarak da süsleme yapılabilir.

Kurdele işiyle yapılan bu modelin kenarını tül ve dantellerle çevirebilirsiniz. Battaniyeleri deniz kabuğu şeklinde de örebilirsiniz. Yada daha değişik bir model için bir konsept oluşturabilirsiniz.

Bu model deniz, kayıkçı, gökyüzü üçlüsü olabilir. Bu üçlüye küçük detaylar ekleyebilirsiniz mesela denizin içinde yaşayan canlıları deniz olarak mavi renkte ördüğünüz kısıma koyabilirsiniz. Başka bir model şapkalı battaniye olabilir hatta bu modele düğme ekleyerek bebeği sardığınız da ilikleyerek sürekli battaniyenin açılmasını önleyebilirsiniz.

Battaniye modellerine değişik çizgi film karakterleri koyarak oldukça renkli bir battaniye modeline dönüştürebilirsiniz. Battaniyeyi bir kanguru modelinde de yapabilirsiniz. Modeli düz bir şekilde örüp üzeri için birçok papatya motifi dökerek üzerine dikebilirsiniz. Örecek olduğunuz battaniye modeli eskilerde kullanılan kilim tarzını da yansıtabilir.

Bu modelleri çok çok sade bir şekilde örebilir ve üzerine yan yana birçok bebek figürü ekleyerek hem sade hem çok cici bir model elde edebilirsiniz Daha da farklı bilinmeyen bir model olsun istiyorsanız, battaniyeyi aynı bir arının oluşturduğu petek modeliyle örebilirsiniz. Son olarak ise battaniyeyi bir pelerin halinde örebilir ve üzerini kurdelelerle renklendirebilirsiniz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder