Örgü Çocuk Kazakları Modelleri

2 oy, Ortalama : 5,00/5
Örgü Çocuk Kazakları Modelleri

Yüzlerce çeşitleri olan bu modellerden seçim yapmayı zorlaştıracaktır. İlk modelimiz lif modeli lif modelinde ön kısmını V şeklinde yada kare şeklinde lifi ördüğünüz gibi örerek geri kalan kısmını şiş ile tamamlayabilirsiniz.

Modeli uzun kollu tercih etmenizi tavsiye ederiz, bilek kısımlarını ise büzgülü bir şekilde yapabilirsiniz.Anlatacağımız ikinci model ise yakalı model yakalarını köşeli oluşturarak beden kısmını yuvarlak kabartmalar şeklinde örerek yapabilirsiniz.

Kazakların kollarına, omuzlarına, bilek kısımlarına, kazağın tam ortasına yada yakasına işlemeler yapabilirsiniz. İşleyeceğiniz model size kalmış olup desenlerle çok fazla boğmayın. Diğer bir kazağı boğazlı tercih edebilirsiniz. Kazağı önü kısa arkası uzun bir şekilde de örebilirsiniz.

Genel hatlarıyla bir kazağın nasıl örüleceği belli olsa da bunu farklılaştıracak olan şeyler ise desenlerin modelleridir. Tamamı ters düz mü örülecek yoksa merserize mi bunu siz belirleyeceksiniz. Örneğin çapraz yakalı bir modelde belirli bir kısma kadar düz geri kalanını ters sonrasında tekrar düz örerek rengini de şeker pembesi yada bebek mavisi seçerek şirin mi şirin bir model oluşturabilirsiniz.

Seçtiğiniz modele uygun renk belirlemek istediğiniz sonuçları daha iyi verecektir. Bir diğer kazak ise tamamen düz örülmüş kollarının kıvrılacağı bir model olabilir. Bu modeli canlı hale getirebilmek için kız veya erkek çocuk temasına uygun olarak farklı detaylar ekleyebilirsiniz. Son olarak kazakların rengarenk olması ise çocukların oldukça dikkatini çekmektedir.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder