Pankreas Kanserine Ne İyi Gelir ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Pankreas Kanserine Ne İyi Gelir ?

Pankreas hayati yaşamımızı sürdürebilmek için önemli organlarımızdan biridir. Vücuttaki görevi kan şekerini düzenler ve protein sindirim için enzim oluşturur. Zayıf bir pankreas, pankreas kanserine neden olmaktadır. Bunun için beslenme düzenini çok önem verilmesi gerekir.

 Mutlaka tüketmemiz gereken yiyecekler olmalıdır . Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür. Limon ; sindirimdeki enzimleri pankreas tarafından serbest bir biçimde bırakılmasına yardımcı olur.

Kivi ; pankreas kanserine en iyi gelen limondan sonraki meyvedir.

Meyan ;yapılan araştırmalara göre iltihabı azaltır ve bu sayede şişliği ve ağrıyı azaltır.

Kekik ; doğal antioksidanlardan biri olan kekik pankreas , şeker hastalığını da önler.

Yoğurt ; az yağlı günlük bir kase yoğurt yemek sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar ve pankreası korumaya yardımcı olur.

Ispanak ; yapılan araştırmalara göre pankreas sağlığı için ıspanağın çok iyi geldiği bilinmektedir. Ispanağın içinde bulunan demir ve B vitamini sayesinde kanseri önleme yardımcı olur.

Karahindiba; kanser hücrelerine karşı etkili bir bitkidir. Bağırsaklardan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Pankreas da oluşan hasarların düzeltilmesini sağlar.

Zeytin; yağı da yaprağı da ayrı ayrı faydalıdır. Kan dolaşımını düzenler  hasarların düzeltilmesine yardımcı olur.  Zeytin yaprağı ;karaciğer ve pankreası iyileştirir. İçindeki asit sayesinde pankreası kanserine neden olan hücreleri yenilemeye çalışır.  Ve sarımsak doğal antibiyotik olduğu için hücrelerin yenilenmesini ve hasarların iyileşme sürecini hızlandırır. Kanserle mücadele ederken moralinizi yüksek tutup yeneceğinizi kendinize inandırın. Her şeyin başı moraldir unutmayın.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder