Parlak Saçların Sırları Nelerdir ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Parlak Saçların Sırları Nelerdir ?

Görselliğin en göz alıcı kısmı saçlardır. Saçlarınız güçlü, hacimli, parlak ve sağlıklı saçlarınız var ise ilk izleniminiz etkileyici olur. Tabi akılda kalıcılıkta cabası. Güçlü saçlara sahip olmak için güzellik salonlarına büyük meblağlar yatırmanız gerekmez. Evde televizyonunuzu izlerken bile saç bakımınızı yapabilir ve kendinizi şımartabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şey, doğru bilgi ve uygulama önerileri. 

Günlük hayatımızda gerek işte, gerek sokakta, gerek yürürken gerek ise evde. Nerede olursak olalım günlük tempo vücudu yorduğu gibi saç köklerini de yormaktadır. Buda saçlarınızın yağlanmasına, yıpranmasına, dökülmesine ve cansızlaşıp matlaşmasına sebep olmaktadır. Peki bundan nasıl korunabiliriz? Saçlarımız nasıl parlak olur? Yanıtı çok basit ve kesenize uygun. 

  • İhtiyacınız olan tek şey badem yağı ve hint yağıdır. Bu ikisini eşit oranlarda karıştırıp saça nüfuz edecek şekilde uygulayıp bir saat beklettikten sonra durulayın. Bu işlem haftada bir uygulanırsa saçı onarıp doğal bir güzelliğe kavuşturacaktır. 
  • Eğer tatlı badem bulamazsanız yada elinizin altında yoksa, bir bardak ağız bakım suyunu üzerine yarım çay bardağı su ekleyerek boş bir sprey şişesine koyunuz. Ve hazırlanan karışı duştan sonra nemli saça sıkın. Bu kepeği önleyerek saçlarınıza parlaklık kazandıracaktır. 
  • Eğer buda bana uygun değil diyorsanız bir aktardan hindistan cevizi yağı yada aloavera yağı temin edip boş bir sprey şişesine koyun, üstüne de su ekleyip iyice karıştırıp saçınıza sıkın. Bu bakım yaparak saçınızı besler ve parlaklık sağlar.


Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder